Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Mal ve hizmet satarak kar etme dönemi bitti, artık TIME konseptini doğru uygulayabilen kazanıyor.”

Prof. Dr. Alkin, ekonomi yorumlarına ve yorumculuğuna renk kattı. Alkin, korkulan verileri, ansızın inen çıkan döviz piyasasını, borsayı, sıcak parayı, özetle gün içinde yaşanabilecek ekonomik gelişmeleri sıkmadan, yormadan, anlaşılabilir bir dille aktarabilme yeteneğine sahip. Güçlü haber kaynaklarına dayandırdığı ekonomi ve politika yorumlarını objektif bir duruşla aktarabiliyor.

Profesör unvanı, Alkin’i klasik kalıplar içine koymamıza neden olabilir. Yüzyüze gelince bunun mümkün olmadığını görüyorsunuz, ele avuca sığmayan bir enerji, her şeyi öğrenmeye açık bir beyin ve ilişkilendirme yeteneği... Ekonomiyi yorumlarken, “Bir bakalım, bu konuda Emre Alkin ne demiş...” diyen çok oluyor.

Bugünü anlamak, yarını görmek için olayların nereden nereye geldiğini doğru görmek gerektiğini söyleyen Alkin, ekonomik gelişmeleri yorumlarken tarih faktörünü göz ardı etmiyor. Alkin’e göre mal ve hizmet satarak kar etme dönemi kapandı, küresel liderliği yakalamanın yolu TIME konseptini doğru uygulayabilmekten geçiyor. Global piyasada güç sahibi olmak için Telekomünikasyonun, İnternetin, Medyanın ve Eğlencenin bir arada uygulandığı stratejilerin geliştirilmesi gerektiğini söyleyen başarılı ekonomist, akademik bilgisi ve iş hayatında edindiği tecrübelerle inişleri-çıkışları olan yapılarda uygulanması gereken doğru stratejileri anlatıyor.

Emre Alkin, akademik çalışmalarına televizyon yorumculuğunu ekledi. Farklı sektörlere dağılan yönetim kurulu üyelikleri ve danışmanlıklarıyla iş dünyasının, akademinin, medyanın nabzını iyi tutuyor. Yorumlarındaki zenginlik ve farklı bakış açıları iş portföyünde topladığı çeşitlilikle mümkün oluyor.

Emre Alkin’in bilinmeyen bir yönü daha var; müzik. Müzikten ekonomiye, politikadan kültürel tarihe tüm gelişmeleri gözler önüne sererek sürekli güncellenen sunumlarıyla izleyicilere sıkıcı olmaktan uzak, bilgiye dayalı farklı sektörleri karşılaştırdığı bir konuşma vadediyor.

Emre Alkin, İndeks Konuşmacı Ajansı üyesi olarak, kalabalık kitlelere başarılı sunumlar yaptığı gibi, Board Toplantıları’nın da aranan konuşmacıları arasında.

Prof. Dr. Emre Alkin Kimdir?

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde 1991’de lisans, 1993’de  yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1997’de  doçent 2002’de  profesör unvanını aldı. 1999-2003 yılları arasında İMKB Başkan Danışmanlığı, 2003 yılında TİM Genel Sekreterliği, Vergi Konseyi Üyeliği görevini yürüten Alkin, Çukurova Holding, Doğan Holding ve Altınbaş Holding’de görev yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Emre Alkin, 2000 yılından beri A Yatırım Menkul Kıymetler’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Anadolu Vakfı mütevelli heyet üyeliği görevine devam ediyor. Çeşitli gazetelerde ekonomi köşe yazarlığı, televizyon kanallarında ekonomi yorumculuğu yapan Prof. Dr. Emre Alkin, halen Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı.