Skip to content

Hakan
Çelik

Gazeteci, TV Program Yapımcısı

Biyografi

Hakan Çelik, 1992’de İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın bursuyla Londra’ya gitti. Almanya, Japonya, Fransa ve ABD’de hükümet davetleriyle akademik seminlerlere katıldı, konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı.

Güncel Gelişmelere Farklı Bakış

Dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde gazeteci olarak bulunan Çelik, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin de aralarında bulunduğu pek çok kurum ve kuruluştan mesleki çalışmaları dolayısıyla ödüller aldı. Çeşitli programlara katılmak üzere bugüne kadar 8 kez Japonya’ya gitti. Türkiye’deki az sayıda Japonya uzmanından biridir.

Fidel Castro, Papa 16. Benediktus ve Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos’un da aralarında bulunduğu dünya liderleriyle röportajlar yaptı. Sadece Türkiye’de yaşayan Rum, Ermeni ve Yahudi azınlıklarla ilgili olarak değil tüm dünyada inançlar arası diyalogun ve kültürel ve siyasal etkileşimin önemine ve geliştirilmesine yönelik yazılar kaleme alan bir gazeteci, Hıristiyanlık teolojisi ve “ekümenik diyalog” konusunda uzmandır.

Otomobil ve müzik tutkusu

Klasik müzikten, günümüz popüler müziğine, büyük bir ses – müzik arşivine sahip olan ve trenler ile uçaklardan, otomobillere kadar çok çeşitli ilgi alanları bulunan Çelik, aynı zamanda dünya çapında tanınmış bir otomobil eleştirmeni ve “Posta” gazetesinde çarşamba günleri otomobille ilgili köşe yazıları yazmakta.

Çelik aynı zamanda bir seslendirme sanatçısı çeşitli program ve TV yayınları için seslendirmeler yapıyor.

Konuşma Konuları

  • Türk Dış Politikası ve Güncel Gelişmeler
  • Yeni Dünya Düzeni ile Ankara Söylemleri
  • Güncel Gelişmelerin Perde Arkası
  • Ekonomi, Siyaset ve Güncel Gelişmeleri Okuma Kılavuzu
  • Oturumlarda Moderatör