Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Dennis Redmont

Dennis Redmont

Dennis Redmont

Dennis Redmont

Gazeteci, Associated Press Ajansı Roma Bürosu Eski Şefi

Ünlü gazeteci Dennis Redmont’un iyi gazeteci formülü: “Habere ilk ulaşan ol, ama doğru haberi al. Yazabildiğin kadar hızlı yaz. En yüksek etik değerlere sahip ol ve kredibiliteni her zaman en üstte tut. Multimedyaya hakim ol.”

Medya değişiyor, gazetecilik aynı

Dennis Redmont, bir iletişim cambazı, medya sihirbazı… Associated Press (AP)’de muhabirlikten üst yönetime kadar çıkmayı başarmış bir gazeteci. Avrupa ve Amerika’da kamu ve özel sektörde çok sayıda firmada üst düzeyde yöneticilik yapmış bir profesyonel. Deneyimli bir muhabir ve haberci. Gazetecilik kariyeri boyunca 80 farklı ülkede görev yapmış bir iletişimci. Redmont gerilla savaşlarından Latin Amerika’daki dikta rejimlerine, Ortadoğu krizlerinden Papa seçimine kadar uzanan farklı siyasi, ekonomik olayı izledi, görüntüledi, haber yaptı.

 

Redmont, Columbia Üniversitesi Gazetecilik bölümünü dereceyle bitirdi. AssociatedPress (AP) New York ofisinde çalışmaya başladı ve 1965’te ajansın Lizbon’daki en genç muhabiri oldu. AP’nin merkezi Roma’da bulunan Akdeniz Bölgesi’nde yöneticilik görevine gelmeden önce 80 ülkede muhabirlik yaptı. 2000’de İtalyan haber ajansı AP.com’un kuruluşunda görev aldı. 90 yıllık İtalyan Yabancı Gazeteciler Derneği Stampa Estera’nın dört yıl üst üste başkanlığını yaptı. Halen Perugia RAI Gazetecilik Okulu ile İtalya’da Gorizia Üniversitesi’nde ders veriyor. Uluslararası iletişim firmalarına danışmanlık yapıyor. Ayrıca uluslararası pek çok firmaya iletişim alanında danışmanlık yapıyor.

Redmont gazeteciliğin özünün değil, tekniğinin değiştiğini söylüyor. Reklam verenlerin, yatırımcıların kısaca gazeteciliğin “iş-yönetim” tarafının sesinin daha çok çıktığını söylese de ona göre mücadele hep aynı… Redmont, medyanın geçirdiği evrimin önemli tanıklarından. Avrupa ve ABD’deki gelişmeleri yakından takip ediyor, konuşmalarında birey gazeteciliğinden sosyal network’lere, haber paylaşımından cep telefonlarına tüm mecraları anlatıyor. Yeni medya mecralarında insanın etkisi ve gücü, kişiselleştirme, kontrol azlığı ve etik gibi konuları tartışmaya açıyor. Dennis Redmont, iletişim ve medya alanındaki panel ve konferanslara moderatör olarak da katılıyor.

Kurumsal dünyaya özellikle üst yönetim ve özel gruplara 5 dilde; İngilizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca ve Portekizce Medya İlişkileri Eğitimi veren Redmont,  aktif gazeteciliği bıraktıktan sonra çalışmalarını uluslararası kurumların iletişim danışmanı olarak sürdürüyor.

  • Medyada Yeni Trendler
  • Sunum becerileri ile tıbbi ve bilimsel veri iletişimi
  • Kamera karşısında yapılması ve yapılmaması gerekenler
  • Akdeniz’in siyasi ve sosyal eğilimleri
  • Medya holdingleşmeleri, küresel bilgi-eğlencenin yeni şekilleri

Dennis Redmont, uluslararası üne sahip gazeteci, iletişim uzmanı.

Redmont, başarılarının meyvelerini çok erken toplamaya başladı. Columbia Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü dereceyle bitirdi. Associated Press (AP) New York ofisinde çalışmaya başladı ve 1965′te ajansın Lizbon’daki en genç muhabiri oldu. Kariyeri boyunca 80 farklı ülkede görev yaptı… Halen İtalyan Amerikan İş Adamları Derneği’nin İletişim, Geliştirme ve Medya Bölümü Başkanı. Aynı zamanda Perugia Üniversitesi’nde iletişim dersleri veriyor. Dünyanın en büyük PR firması Edelman’ın danışmanları arasında bulunan Redmont, İtalya’da yaşıyor.

Redmont, medyanın geçirdiği evrimin önemli tanıklarından. Avrupa ve ABD’deki gelişmeleri yakından takip ediyor, konuşmalarında birey gazeteciliğinden sosyal network’lere, haber paylaşımından cep telefonlarına tüm mecraları anlatıyor. Yeni medya mecralarında insanın etkisi ve gücü, kişiselleştirme, kontrol azlığı ve etik gibi konuları tartışmaya açıyor.

Redmont, iletişim ve medya alanındaki panel ve konferanslara moderatör olarak da katılıyor.

Redmont Medya İlişkileri alanında eğitim veren uluslararası bir eğitmen. Aralarında LionsDen gibi medya ilişkileri eğitimi veren dev iletişim kurumlarının akredite eğitmeni.

Redmont’un uluslararası uzmanların da katkısıyla ortaya çıkardığı  sosyal ağlar ve web üzerinden birebir verilen Medya Eğitimi ve Atölyesi bulunuyor. İngilizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca ve Portekizce olmak üzere beş dilde medya ilişkileri eğitimi veriyor.

Redmont aynı zamanda strateji uzmanı. Özellikle kriz iletişimi konusunda iş adamları ve yöneticilere danışmanlık hizmeti veriyor ve risklerin fırsata nasıl dönüştürülebileceği anlatıyor.

İndeks Medya İlişkileri Eğitimleri’nin en güçlü unsurlarından biri olan Redmont, Türkiye’de gerek iş gerek siyasi sözcülere yüz yüze eğitimler veriyor, workshop düzenliyor.