Skip to content

Volkan Akay
(Bay İfade)

Motivasyon Konuşmacısı, İfade Eğitmeni, Öğretim Görevlisi, TV Programcısı, Seslendirmen, Yazar

Biyografi

Volkan Akay, Bay İfade namıyla tanınıyor. Motivasyon konuşmacılığı/danışmanlığı ve ifade eğitmenliği yapıyor.

Uzun yıllar televizyon, radyo kanalarında içerik seslendirmenliğini yaptı. Bay İfade, aynı zamanda İstanbul Aydın ve Yeni Yüzyıl Üniversiteleri’nde de öğretim görevlisi. Stratejik İletişim ve Vaka Analizleri, TV Programcılığı, TV Metin Yazarlığı, Etkili Sunum ve Söyleşi Teknikleri, Seslendirme ve Dublaj, Etkinlik Yönetimi, Kişisel Gelişim Yöntemleri, Beden Dili, Ses Dili, İletişimde Duygu Yönetimi, Sosyal Medya Yönetimi, Reklam ve Tanıtım dersleri veriyor.

Bay İfade İfade Akademisi ve Motivasyon Merkezi’nin kurucusu olan Akay, Türkiye’nin ilk ve tek İfade Eğitmeni ve Motivasyon Konuşmacısı olarak kurumsal eğitimleri veriyor, danışmanlık yapıyor. Akay, İletişim Dergisi The Brandage yazarlarından.

Akay, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde okurken organizatör Ahmet San’a, Marka ve İmaj Danışmanı Mehmet Ak’a asistanlık yaptı. Çok izlenen magazin programlarından, haber, evlendirme, yemek, sağlık programlarına kadar (Esra Erol, Jülide Ateş, Celal Pir, Masterchef, Starlife, Televole) içerik yönetmeni olarak görev aldı.

Konuşma Konuları

  • Motivasyon (BIKTIMMM LAAAN, KAHRAMAN, DİRİLİŞ, SİHİRBAZ, AŞK) (Ulusal ve uluslar arası)
  • İfade eğitimleri (Bir İfade Değişir Çok Şey Değişir Her Şey Değişir/Birbirini tamamlayan 6 farklı eğitim)
  • Ekran önü ve sahne performansları eğitimleri, (Konuşmacı, Sunucu, Spiker)
  • Tv programcılığı, (Profesyonel medya çalışanları)