Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Stres, gerilim, yüksek tansiyon, hipoglisemi, kronik yorgunluk, huzursuzluk, mutsuzluk, kaygı, yersiz endişeli hal, sindirim sistemi düzensizlikleri, fiziksel ağrılar, psikosomatik rahatsızlıklar… “Yetti” diyor ve daha dengede bir yaşam arzuluyorsanız, Beden – Zihin dengeniz için belki de ihtiyaç duyduğunuz şey budur: Meditasyon ve Nefes Teknikleri

N. Ebru Şinik, ülkemizin ilk ve tek  Ayurvedik Yaşam Eğitmeni. Bilim adamlarınca çağımızda strese karşı en etkin panzehir olarak nitelendirilen Meditasyon ve Nefes Teknikleri ile ‘Bütünsel Sağlık, Farkındalık ve Denge’ (Total Wellbeing) konularında aranan konuşmacılardan biri olan Şinik, ‘Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Bütünlüğü’ konusunun en güçlü liderlerinden olan, şifa sisteminde “Kuantum İyileşme” metodu ile bir çığır açan ünlü doktor, yazar ve filozof  Deepak Chopra’nın öğrencilerinden biri. İş dünyasının geriliminden etkilenmemek, mutsuz ve tatminsiz yaşantısına bir son vermek ya da iş-özel yaşam dengesini kurabilmek isteyenlerin yoluna ışık tutuyor. Bu anlamda birçok ‘Bütünsel Sağlık’ seminerinde eğitmen ya da danışman olarak yer alan Şinik halen A.B.D.’de Ayurveda Tıbbı okuyor.

Şinik, bütün bunları kurduğu Yükselen Çağ isimli “Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Bütünlüğü Merkezi”nde yapıyor. Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını “hayatlarımızı daha huzurlu, daha sağlıklı, daha mutlu ve tatminkar bir şekilde yaşamamıza destek veren, modern tıp ile sentezlenmiş teknikleri günlük rutinimize kolaylıkla ekleyerek, yaşam kalitemizin yükselmesini sağlamak” ifadesiyle özetliyor ve sloganı ‘ İyi Ol, Mutlu Ol’.

Merkezin aynı zamanda lider danışmanı ve eğitmeni olarak özel etkinlik ve eğitimlere de katılıyor. Şinik’in hedef kitlesinde özellikle kurumsal şirketlerin üst düzey yöneticileri, öğrenciler , sanatçılar  ve içindeki bilgelik ve şifa gücünü keşfetmeyi arzulayan toplumdaki her kesim yer alıyor.

Kurumlarda özellikle ‘İş & Yaşam Dengesi’ çerçevesinde; stres yönetimi, konsantrasyon ve verimliliği artırmak, erken yaşlanmayı durdurmak, farkındalık yaratarak mahrumiyet olmadan sağlıklı kilo verip, ideal bedende keyifle bir yaşam sürmek gibi günümüzde bireylerin yaşamını ağırlıklı olarak etkileyen konuları işleyen Şinik, ülkemizde yönetim kurulu düzeyinde de meditasyon eğitimi veren yegane kişilerden. Şinik aynı zamanda ‘Beden-Zihin Tıbbı’ kapsamında Türkiye’deki ilk bünye dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerine imza atarak, beğenimize sunuyor .

 

N. Ebru Şinik kimdir?

İş dünyasında 17 yıl boyunca üst düzey yöneticilik pozisyonlarında da bulunduğu farklı sektör ve görevlerde çalışan Şinik, çoğu profesyonel gibi bir dönem anksiyete ve depresyon yaşarken hiç itibar etmediği Meditasyon, Kadim Nefes Teknikleri ve Ayurveda ile tanışmış. Bu doğrultuda edindiği bilgileri uygulamaya başlayan Şinik, yaşamında hızlıca gelişen olumlu değişimi fark ettikten sonra “Bütünsel Sağlık” alanında uzmanlaşmaya karar vermiş.

Bu alanda dünyanın en iyilerinden kabul edilen Chopra Center University’nin hem Meditasyon, hem de Ayurveda Fakülteleri’nden mezun olan Şinik, her ay düzenli olarak İstanbul’da yer alan ‘Hilton Garden Inn Golden Horn’ otelinde halka açık grup eğitim seminerleri düzenlemekte ve bir çok kurumsal şirkete, üst düzey yöneticiye,  sanatçıya, öğrencilere vb. ‘ Kurumsal ve Bireysel Danışmanlık’  hizmetleri vererek, yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, daha mutlu, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin tekniklerini göstermektedir.