Levent Erden

Levent
Erden

Akademisyen, Reklamcı

Pazarlama

Entegre Pazarlama İletişimi

Reklam

Tüketici Davranışları

Biyografi

Levent Erden, tek başına bir fikir fabrikası, pazarlama iletişiminin başarısı kanıtlanmış aranılan ismi. Kutu dışı düşünmek, hayata farklı açılardan bakmak onun işi. Profesyonel yönetici, reklamcı, pazarlama konusunda uzman kişi, iletişimci, eğitimci şapkaları taşıyor. Öğrencileri tarafından pek seviliyor, dersleri doluyor taşıyor. Kerametini sorgulayanlar kendisiyle konuşma performanslarında buluşuyor ve etkileniyor.

İletişim Yönetimi

Erden’in profesyonel kariyerinde hepsi birbirinden büyük uluslararası markalar, şirketler yer alıyor. Çalışma hayatına reklamcı olarak başlayan Erden’in ilk iş deneyimi reklam ajansı McCann. Daha sonra L’Oreal Türkiye operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak görev yapan Erden, L’Oreal’in ilk Türk yöneticisi olarak görev yaptı. Pepsi Co. International Ülke Müdürü görevinden sonra pazarlama ve iletişimin kapsayabildiği hemen her yönetici koltuğuna oturdu.

Pazarlama Danışmanlığı

Levent Erden kendi pazarlama danışmanlığı şirketini kurarak pek çok uluslararası şirkete hizmet verdi. Türkiye’nin ilk interaktif TV denemesini gerçekleştiren Aktif TV’nin Genel Müdürlüğü’nü yaptı. Bilgi Üniversitesi’nin kuruluşu aşamasında katkıda bulundu.

Levent Erden yaptığı işle ilgili şöyle konuşuyor: Ukalaca olsa da ‘marketing’ demeyi tercih ediyorum çünkü kapılarında “Pazarlamacı ve anketör giremez” yazan bir ülkede “Pazarlamacıyım” dersem hiçbir apartmana giremem.

Merak duygusu

Başarısının ardında merak duygusunun yattığının altını çizen Erden, “Birçok Galatasaraylı gibi olayların çeşitli taraflarından bakmak gibi bir disiplinle büyüdüm. İkincisi benim kendi hayat felsefem; etrafımla olan alışverişimi, ilişkimi ne kadar fazlalaştırırsam o kadar yaşadığımı hissediyorum. Belki bir tek konunun uzmanı olmak var ama dinlediğim müziği de yediğim yemeyi de merak ediyorum.” diyor.

Levent Erden, Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici Davranışları konularında dersler veriyor.

Konuşma Konuları

  • Geleceğin Müşterisine Nasıl Pazarlama Yapılmalı?
  • Dönüşmek ya da Dönüşmemek
  • Gelecek Geldi mi?
  • Başarısızlık Hikayeleri