Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  BLOG   /  Biz Bilgiyi Yöneteceğimize Bilgi Bizi Yönetiyor Gülay Savaş
Gülay Savaş

Biz Bilgiyi Yöneteceğimize Bilgi Bizi Yönetiyor
Gülay Savaş

Corona bizi teslim alırken, farkında olmadan öğrenme ve adaptasyon yeteneklerimizi çarpan etkisiyle değiştiriyoruz, ama yolumuz uzun, değiştirmeye devam etmemiz şart. Artık ok yaydan çıktı, geriye dönüş bu saatten sonra pek mümkün görünmüyor.

Kurumların henüz yapmamışlarsa kalibrasyon işlemlerine başlamalarını öneriyoruz. Gülay Savaş, doktor mühendis yönetim danışmanı, İndeks Konuşmacı Ajansı uzmanlarından. Yıllarca kurumların bilgi teknolojileri konusunda gelişmeleri için teknik kişi olarak çaba gösterdi, bu süreç içinde kurumların eksiklerini, tamamlanması gereken parçalarını teşhis etti ve bu süreçle ilgili yöntemler geliştirdi.

Akıllı bir çalışma sisteminin ancak teknolojiyi kendimize, kendimizi de teknolojideki gelişmelere adapte ederek mümkün olabileceğini ifade eden Savaş temel eksikliğimizin bilgiyi yönetememekten kaynaklandığını söylüyor: “Bilgi bizi yönetiyor”. Zaten tehlike de bu!…

Kurumlar iş süreçleri boyunca bilgi üretiyorlar, bu bilgileri yönetememeleri verimliliklerini düşürüyor, hedeflerini yakalayamamalarına neden oluyor.

Konuyu detaylarıyla ele aldığı benzer yazılarına Savaş’ın profil sayfasından ulaşabilirsiniz. Söyleşileri dijital formatlarıyla linkten izlenebilir.