Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  KİTAPLAR   /  Saffet Emre Tonguç Kitapları   /  Türkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer
Saffet Emre Tonguç - Türkiye'de Görülmesi Gereken 101 Yer

Türkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer

Türkiye`nin ödüllü turizm yazarları Fatih Türkmenoğlu ve Saffet Emre Tonguç`un kaleminden Türkiye rehberi…

Biri TV programcısı, gazeteci ve gezi yazarı, diğeri profesyonel rehber, tarihçi ve gezi yazarı olan iki ünlü kalem, Türkiye`de görülmesi gereken 101 yeri seçtiler.

Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlanan Türkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer kitabı mutlaka görülmesi gereken yeryüzü cennetleri, mitolojik öyküleri, insani dokunuşları, tarihsel arka plan bilgilerinin yanı sıra nerede kalınır, nerede yenir, ne yapılır gibi pratik ipuçlarını da içeriyor.

Türkiye`yi karış karış gezen iki deneyimli yazarın titizlikle seçtiği 101 yer, 1`i aşkın fotoğrafla belgelendi. Ayrıca rehber bilgileri bizzat yazarların kendi deneyimlerinden yola çıkılarak belirlendi. Türkiye`de görülmesi gereken 101 yer kitabı, Türkiye’nin cennet köşeleri için yepyeni bir panorama çiziyor. Antik kentlerden plajlara, efsanelerden kültürel dokuya, konaklamadan, alışveriş olanaklarına, yöresel lezzetlerden, doğal güzelliklere, mavi yolculuk rotalarından rafting, trekking parkurlarına kadar turizm cennetleri ile ilgili her şey bu kitapta. Kitabın, “101 Must – Places in Turkey” olarak İngilizce baskısı da bulunuyor.