Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Özlem Çakır

Özlem Çakır

Özlem Çakır

Özlem Çakır

İmaj ve İletişim Danışmanı

Özlem Çakır’la kişisel imaj kavramını tanıdık. Dış görüntünün kişiliğimizin bir parçası olduğunu, yaptığımız işle bütünsellik kurmak gerektiğini öğrendik.

“Günümüzde iyi bir kariyere sahip olmak için gereken şartlar her geçen gün artıyor” diyor Çakır ve ekliyor: “Yalnızca iyi bir eğitim almak, kültürlü olmak ve konusunda uzman olmak basamakları tırmanmak için yeterli değil. İçerik kadar şekil de önemli. Günümüz şartlarında iş dünyasında var olmak için doğru ve tutarlı bir imaja sahip olmak da gerekiyor. 30 saniye ile 4 dakika arasında oluşan ilk izlenimin yüzde 55’ini vücut dili ve dış görünüş oluşturuyor. Bu nedenle kişisel imaj çok önemli.

Harvard İş Okulu’nun yaptığı bir araştırmaya göre imaj ve göze çarpar olmak yetenek ve becerilerden 9 kat daha fazla işe yarıyor.”

Çakır, imaj danışmanlığı eğitimini, New York’ta Fashion Institute of Technology ve Atlanta’da London Image Institute’ta tamamladı. Özlem Çakır; Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği’nin Türkiye’den ilk profesyonel üyesi olup, derneğin uzun yıllar bu bölgede başkanlığını yaptı. Kurumlara yönelik kişisel imaj, kişisel markalaşma, iletişim becerileri, sunum becerileri, medya iletişimi, serbest giyim, uluslararası iş etiketi konularında eğitim veren Çakır aynı zamanda üst düzey yöneticilere ve politikacılara imaj danışmanlığı da yapıyor.

  • Nasıl Giyinmeliyim? (Görüntünün algısı, renklerin dili, giysilerle verilen mesajlar, giysi ve aksesuarlarımızın etkileme ve ikna için kullanımı üzerine görsel bir yolculuk)
  • Kişisel Marka ve Etkileme Sanatı
  • 1