Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“İnsanların da markaların da kendi içlerinde olağanüstü bir, hatta birden çok hikaye barındırdığını düşünüyorum. Ve her bir hikayenin en güçlüsünün bulunup anlatılması bence olağanüstü bir yolculuk. Doğru hikaye doğru zamanda doğru anlatılırsa sonuçları inanılmaz kazanımlara neden oluyor. ”

“Eğlence ciddi bir iştir. Ne kadar ciddiye alırsanız sonuçları da o kadar eğlenceli olur. Hem ruhunuz, hem de ekonominiz için... Ben de diyorum ki benim işin eğlence, hem de en keyifli kısmı; doğru zamanda doğru hikayeyi yaratıp doğru bir şeklide anlatabilmek..”

 

Elif Dağdeviren kimdir?

Elif Dağdeviren TRT için film çevirmenliği ile başladığı iş hayatına; muhabirlikten genel yayın yönetmenliğine uzanan gazetecilik, televizyon yapımcılığı ve moderatörlüğü ile devam etti. netbul.com markası ile 1998 yılında Türkiye’nin ilk büyük internet içerik şirketini kurdu. 2001 yılında bir yeni medya şirketi için ilk büyük ölçekli satış olarak kabul edilen netbul.com satışını gerçekleştirdi. Daha sonra kurduğu film yapım şirketi ile televizyon programlarının, önemli uluslararası festivallerden ödüllerle dönen ve Dondurmam Gaymak gibi Türkiye’nin aday adayı olarak Oscar yolculuğunda da adından söz ettiren sinema filmlerinin yapımcılığını yaptı. Bunların yanı sıra 4000 kişilik bir konser merkezinin de kurucu ortağı olarak 40’a yakın uluslararası konser organizasyonu düzenledi.

Kurduğu Edge CCF şirketi ile film yapımcılığı, yeni medya içerikleri üretimi, entertainment business’a değen iletişim ve marka danışmanlıkları yapan ve 51-52-53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin direktörlüğü görevini de başarıyla yürütmüş olan Dağdeviren, aynı zamanda kurucusu olduğu Cinema Of Turkey ile de Türkiye’yi ve Türk Sineması’nı uluslararası film sektörüne tanıtmak için ülkeler arası “gönüllü kültür elçisi” olarak çalışıyor.

Halen EFA (European Film Academy) ve EWA (Euopean Women’s Audiovisual Network) üyesi olan Dağdeviren; TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, Rutgers Univeristy’de “American Languages and Sociology of Entertainment” ile Baruch College’da “Business of Music” eğitimleri almıştır.

“Mecra değil hikaye anlatımı ve zamanlaması önemlidir” diyerek kendisini bir “StoryTeller” olarak ifade eden Elif Dağdeviren, halihazırda konuk yazar olarak yazmaya, internet fikirleri geliştirmeye, sinema iletişimi ve marka danışmanlığına, televizyon ve film yapımcılığına devam ediyor.

Elif Dağdeviren hakkında daha geniş bilgi için tıklayın.