Skip to content

Eğitmen – Danışman

[vc_row css=”.vc_custom_1585140294563{margin-top: 30px !important;}”][vc_column][vc_column_text]Konuşmacılarımız uzmanlıklarını dile getirirken; eğitimcilerimiz kapalı-açık katılımlı toplantılarda gelişmeleri ve birikimlerini aktarır, danışmanlarımız ise uzmanlıklarını duruma özel çözümlerde yorumlar.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1585169686613{margin-top: 50px !important;}”][vc_column][vc_column_text]

Eğitmen-Danışman Ara

En Geniş Konuşmacı PortföyüAtıl
Samancıoğlu

Dijital iletişim uzmanı – “Etik hacker” eğitmeni

Siber Güvenlik

Teknoloji

Bilişim Teknolojileri

Kodlama

Algoritma

Fütürizm

Biyografi

Atıl Samancıoğlu, Udemy’nin dünya üzerindeki en popüler eğitmenlerinden dijital iletişim uzmanı, dijital güvenlik ve kodlama efsanesi.  Çocuk yaşta kendi başına kitaplardan kodlama öğrenmiş. Türkiye’de ve dünyada parmakla gösterilecek başarıya ulaşmış bir kodlama uzmanı. “Etik hacker” eğitimleri veriyor, aslında siber güvenlik uzmanı yetiştiriyor.

Siber güvenlik eğitimleri

Samancıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi’nde ekonomi lisansını tamamladıktan sonra uluslararası bir şirkette çalıştı. 2016 yılından itibaren Udemy eğitim platformunda mobil programlama ve siber güvenlik eğitimleriyle 170 ülkede 190.000 kişiye online ve sınıf eğitimleriyle ders verdi.

Samancıoğlu, bugüne kadar binlerce öğrencinin kendi uygulamasını çıkartmasına, işini kurmasına, staj ve iş elde etmesine yardımcı oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Mobil Uygulama Geliştirme dersi de veren Samancıoğlu, profesyonel işini girişimci olmak üzere terk ederek Kolektif Academy adında bir start-up oluşumu kurdu.

Teknolojiyle iç içe olmak

Samancıoğlu şöyle diyor: “Artık kod okuyup yazma oranını ölçmeye başlayan ülkeler var. Tabii ki, herkesin kod yazması gerekiyor manasına gelmiyor. Ama özellikle genç, üniversite öğrencileri ve daha öncesi için bu anlama gelmeye başlamış durumda. İş dünyası ve işlerin tanımı oraya doğru kaymaya başladı. Hangi işi yaparsanız yapın, geliştirici veya yazılımcı olmanıza gerek yok, teknolojiyle, kodla iç içe olma durumunuz oluyor. En çok çalışılmak istenen firmalara bakarsanız; Facebook, Google, Amazon, Apple… yazılım geliştirme süreci şirketlerin temelinde…”

Çağımızın sorunu kişisel verileri korumak

Harvard Üniversitesi’nde Software Engineering master programına devam eden Samancıoğlu, siber güvenliğin öneminin aslında dijitalleşmeden çıktığını ifade ediyor. Siber güvenliği birkaç aşamada incelememiz gerektiğini vurguluyor, kişisel verilerin ve gizli olması gereken bilgilerin kamuya en fazla açık olduğu dönemde olduğumuzu söylüyor. Herhangi bir hacker ya da korsan saldırısına maruz kalınmasına gerek olmadığını, zaten herkesin isteyerek, tüm verilerini sosyal medya platformlarında paylaştığına dikkat çekiyor.

Konuşma Konuları

 • Fütürizm: Siber Dünya’da nasıl yaşanır?
 • Siber güvenlik nedir, başımıza neler gelebilir?
 • Nasıl Etik Hacker Olunur?
 • Teknolojiyle güvenli ilişki kurma yolları var mı?
 • Kodlama bilmek neye yarar?

Videolar

Yaprak
Özer

İndeks İçerik İletişim Danışmanlık, İndeks Konuşmacı Ajansı Kurucu

Medya İlişkileri Eğitimleri

Algı Yönetimi

Yeni Medya

Lider İletişimi Eğitimi

Sözcü İletişimi Eğitimi

İyi Konuşma Eğitimi

Biyografi

Yaprak Özer, kariyerinde gazete ve dergilerde muhabir, editör, yönetmen, yazar, televizyonlarda program yapımcısı ve sunucu olarak farklı görevlerde bulundu. Medya değişirken o da iletişim kariyerini, iletişim sektöründe sıra dışı girişimlerle sürdürmeyi tercih etti. Kurumsal dünyaya her türlü/mecra bağımsız içerik üretimi-yönetimi hizmeti ile iletişim danışmanlığı hizmeti sunan İndeks İçerik İletişim’i kurdu. Ardından Türkiye’nin yerli ve yabancı konuşmacı portföyü olan ilk konuşmacı organizasyonu olan İndeks Konuşmacı Ajansı’nı yarattı.

“İletişim dikkatle icra edilmesi gereken bir sanattır… Kaliteli içerikten yoksun bir iletişimin başarılı olma şansı yoktur. İletişim sürdürülebilir değilse, hiçbir işe yaramadığı gibi zarardır. İletişimde başarı; doğru içerik, doğru araç, doğru mecra, doğru hedef kitle, doğru zamanlama” diye özetlenebilir.

İçerik ve iletişim alanındaki uzmanlığıyla iletişimci insan kaynaklarından oluşan portal İçerik Fabrikası’nı kuran Yaprak Özer, yazar, editör, çevirmen, SEO editörü, tasarımcı, uygulamacı, fotoğraf- prodüksiyon ve dijital ekiplerini bir araya topladı.

Konuşmacı kimliği 

Özer, faaliyet ve konuşmalarını son yıllarda iletişim ve içerik yönetimi alanlarına ve konularına yoğunlaştırdı. Medyanın gelişen ve değişen dengelerinde iletişim nasıl kurulur, yönetilir, hangi araçlarla ve hangi mecralarda ilerlemek doğrudur gibi soruların yanıtlarını vermenin yanı sıra yatırımcı ilişkileri ve/veya paydaş iletişimi gibi niş çalışmalarda iletişim ve içerik yönlendirmeleri yapıyor, konuşmacı olarak yer alıyor. Özer, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda moderatör olarak görev alıyor, medya ilişkileri eğitimleri ve özel danışmanlık hizmeti sunuyor.

Güncel yazı ve yorumlarına  Yaprak Özer internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yaprak Özer kimdir?

Yaprak Özer, ilk ve orta eğitimini Türkiye, ABD ve İtalya’da tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde iletişim yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi üzerine aldı takiben aynı bölümde doktora çalışması yaptı.

Güneş ve Cumhuriyet gazetelerinde dış politika ve serbest muhabirlik yaptı. Hürriyet Dergi Grubu’nda Ekonomist ve Capital dergilerinin yöneticiliğinde bulundu. Kariyer Dünyası adlı aylık ekonomi dergisini çıkardı. Hürriyet Sektör Gazeteleri ile İnsan Kaynakları Gazetesi’nin yönetmenliğini üstlendi. Hürriyet – Milliyet – Sabah gazetelerinde; Forbes, Platin,Vs., dergilerinde; “insankaynaklari.com” sitesinde;  pek çok kurumsal yayında köşe yazıları yazdı.

TRT 2’de “Birebir Ekonomi” ve  “Kariyer Dünyası”CNN Türk’te “İş Görüşmesi” ile çeşitli  eğitim programları; BloombergHT’de “Kariyer Rehberi” ve  “Başarı Hikayeleri”  adlı programları hazırlayıp sundu.

Alfred Friently Press Fellowships’le ABD’de gazetecilik eğitimi aldı, The Tennessean ve USA Today gazetelerinde çalıştı. Japon ve İngiliz hükümetlerinin burslarıyla iletişim ve uluslararası ilişkiler programlarına katıldı.

Özer, 2003 yılında Dünya Ekonomik Forumu tarafından “Yarının 100 Lideri” arasında gösterildi.

1993 yılında Türkiye Avrupa Birliği İlişkileri Basın Ödülü’ne değer görülen Yaprak Özer, bugün akredite uluslararası medya ilişkileri eğitmenidir.

Yaprak Özer yazılarına Dünya Gazetesi’ndeki “Hayatın İçeriği” köşesinde devam ediyor.

Konuşma Konuları

 • Tablet’ten Tablet’e İçerik Üretimi ve Yönetimi

İletişim ihtiyaçları çeşitlendikçe, metotları gelişti. Hayatımız geliştikçe ve değiştikçe iletişimden beklentimiz ve bakış açımız farklılıklar göstermeye başladı. Her şeyi şablonlar içinde görmeye ve yaşamaya alıştık, ezber bozmak kaçınılmaz. İşet size bir örnek; hiçbir kişi ya da kurum için üretilen çalışma bir diğeri için geçerli olamaz. Bir diğer örnek; iletişimi taçlandırdık durduk. Oysa içerik olmadan iletişim yapılamaz. Bugün yaşadığımız dünya “ağ”lar dünyası. Teknik olarak yüzlerce kişiyle eklemleniyoruz ancak çoğu zaman birey olarak da kurum olarak da iletişim kuramıyoruz. Yönetilmeyen içeriğin iletişimi, iletişim olmadan da iletişim olmaz.

 • Medya İlişkileri Yönetimi

Medya ilişkileri kurumların en değerli faaliyet alanlarından biri. Her söylediğimizin haber olduğunu düşünüyor, gazetecilerin bizi köşeye sıkıştırmaya çalışan bir grup insan olduğunu düşünüyoruz. Hayal gücümüz birkaç ulusal gazete ve televizyonla sınırlı. Genellikle yalnızca verdiğimiz mesajla ilgileniyoruz. Baktığımızı görmüyor, söylememiz gerekenleri aktaramıyoruz. Bazıları da tam tersine çok iyi iletişim kuruyor…  Nasıl konuşacağız, ne zaman açıklama yapacağız, hangi kelimelerden fayda umacağız?… Hangi sıklıkta, hangi mecrada görünmeliyiz?… Sözcümüz var mı, ne iş yapar, kim sözcü olabilir? Mikrofona hazır mıyız, kameralardan korkuyor muyuz?

İletişim ve Medya

 • İçerik Yönetimi Analizi
 • İletişim Yönetimi ve Lobicilik
 • İtibar Yönetimi
 • Kriz İletişimi
 • Kurumsal İletişim
 • İletişimde Yeni Trendler: Elektronik-Dijital-Sosyal Medya

Moderatör

Çoğu konferans ya da panel birbiriyle iletişim kuramayan katılımcılar yüzünden başarısız olur. Bir toplantının hedef kitle nezdinde başarılı olabilmesi ya izleyenlerin çok eğlenmesi ya da çok öğrenmesine bağlıdır. Kısıtlı bir zaman diliminde anlaşılır şekilde çok bilgi aktarmak çoğunlukla ve ancak bir moderator marifetiyle olabilir. Özer, gazeteci ve televizyoncu deneyimiyle Türkçe ve İngilizce başarılı moderatörlük icra ediyor.

Medya İlişkileri

Özer, İndeks Medya İlişkileri Eğitimleri’nin ana eğitmenidir.

Eğitimleri Türkçe ve İngilizce sunuyor, ağırlıklı olarak kurum tepe yönetimi ve sözcülerinin içerik iletişimi üzerine yoğunlaşıyor.

“Medya İlişkileri Eğitimi”ne farklı bir soluk getiren Özer ve tüm İndeks Medya İlişkileri Eğitmenleri, İndeks tarafından özel olarak kurgulanan “içerik analizi” (content analytics) model ve çıktılarıyla iletişiminin doğru kurgulanması için kişiye, kuruma özel eğitimler sunuyor. Eğitimler derin raporlamayla son bulurken, kurumlar için süreç, içerik ve iletişim değerleriyle takip edilen sürdürülebilir ölçüm ve raporlama ile devam ediyor.

Videolar

Ali Rıza
Değer

Yönetim Danışmanı

Biyografi

Ali Rıza Değer, İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve Marmara Üniversitesi Maliye Bölümleri’ndeki eğitiminin ardından çalışma hayatına tanıtım ve pazarlama sektörlerinden başladı. Bu alanlarda yaklaşık 30 yıl boyunca; İş Bankası, Paşabahçe, Aygaz, İzocam, Lombardini, Honda, Rowenta, JVC, KİP, IBM, Pimas, Sandoz, İngiltere Konsolosluğu, Kaleterasit, Kalebodur, Kalekim, Kaledekor, Kalevit ve Çanakkale Seramik gibi birçok şirkete, Türkiye’nin her yerinde, KKTC’de ve Almanya’da çeşitli hizmetler verdi.

Yönetim danışmanı

Ali Rıza Değer halen; ilaç, kozmetik, gıda, tanıtım ve eğitim sektörlerinde Yönetim Danışmanlığı ve Genel Koordinatörlük görevleriyle birlikte, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi & Kurumsal Sosyal Sorumluluk gibi konularda “Proje Başkanı” olarak, çalışmalarına devam etmektedir.

Yurt içinde ve yurt dışında eğitim çalışmaları

ISO 9001 – 14001 Toplam Kalite Yönetimi, Yönetim Danışmanlığı, Altı Sigma, Kaizen, Permission Marketing, Inovasyon, Performans, CRM + Satış ve Pazarlama Eğitimleri ile birlikte… Girne Amerikan Üniversitesi – Lions Akademisi Eğitmenliği ve Chiago, Indianapolis, Newyork / Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği Genel Yönetmenlik ve “Stratejik Liderlik Eğitimi” sonrasında ilaç, otomotiv ve kozmetik gibi sektörlerde koordinatörlük yaparak, STK’larda görevler aldı.

Konuşma Konuları

 • İş dünyası
 • Sosyal sorumluluk
 • İletişim
 • İnovasyon

Videolar

Ebru
Şinik

Ayurvedik Yaşam Eğitmeni

Biyografi

Ebru Şinik uzun yıllar üst düzey yöneticilik pozisyonlarında da bulundu. Çoğu profesyonel gibi bir dönem anksiyete ve depresyon yaşadı. Stres, gerilim, yüksek tansiyon, hipoglisemi, kronik yorgunluk, huzursuzluk, mutsuzluk, kaygı, yersiz endişeli hal, sindirim sistemi düzensizlikleri, fiziksel ağrılar, psikosomatik rahatsızlıklarla mücadele etmeye başlayınca, hayatına farklı bir yön vermek üzere harekete geçti. Meditasyon, Kadim Nefes Teknikleri ve Ayurveda ile tanıştı. Şinik, yaşamında hızlıca gelişen olumlu değişimi fark ettikten sonra “Bütünsel Sağlık” alanında uzmanlaşmaya karar verdi.

Ebru Şinik, ülkemizin ilk ve tek Ayurvedik Yaşam Eğitmeni. Bilim adamlarınca çağımızda strese karşı en etkin panzehir olarak nitelendirilen Meditasyon ve Nefes Teknikleri ile ‘Bütünsel Sağlık, Farkındalık ve Denge’ (Total Wellbeing) konularında aranan konuşmacılardan biri. Şinik, ‘Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Bütünlüğü’ konusunun en güçlü liderlerinden şifa sisteminde “Kuantum İyileşme” metodu ile bir çığır açan ünlü doktor, yazar ve filozof Deepak Chopra’nın öğrencilerinden biri. İş dünyasının geriliminden etkilenmemek, mutsuz ve tatminsiz yaşantısına bir son vermek ya da iş-özel yaşam dengesini kurabilmek isteyenlerin yoluna ışık tutuyor. Bu anlamda birçok ‘Bütünsel Sağlık’ seminerinde eğitmen ya da danışman olarak yer alan Şinik halen A.B.D.’de Ayurveda Tıbbı okuyor.

Şinik,  Yükselen Çağ isimli “Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Bütünlüğü Merkezi”nin kurucusu. Şinik, halka açık grup eğitim seminerleri düzenlemekte ve birçok kurumsal şirkete, üst düzey yöneticiye, sanatçıya, öğrencilere vb. ‘Kurumsal ve Bireysel Danışmanlık’  hizmetleri vererek, yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, daha mutlu, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin tekniklerini gösteriyor.

Kurumlarda özellikle ‘İş & Yaşam Dengesi’ çerçevesinde; stres yönetimi, konsantrasyon ve verimliliği artırmak, erken yaşlanmayı durdurmak, farkındalık yaratarak mahrumiyet olmadan sağlıklı kilo verip, ideal bedende keyifle bir yaşam sürmek gibi günümüzde bireylerin yaşamını ağırlıklı olarak etkileyen konuları işleyen Şinik, yönetim kurulu düzeyinde de meditasyon eğitimi veriyor. Şinik, ‘Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerine de imza attı.

Konuşma Konuları

İş & Yaşam Dengesi
İş temponuz yüzünden sevdiklerinize ve daha da önemlisi kendinize yeterince zaman ayıramadığınızı mı farkettiniz? İşte ve özel hayatta dengeyi bulmak kendimizde dengeyi sağlamak ile başlar. Peki ama nasıl? Gündelik hayatınıza yerleştireceğiniz minik farkındalık çalışmaları ile yaşam kalitenizi uzun vadede tahminlerinizin ötesinde yükseltebilirsiniz.

Strese Karşı Panzehir: Meditasyon
Bilim adamlarınca yüzyılımızda strese karşı panzehir olarak adlandırılan meditasyon, bilimsel bir zihni dinlendirme tekniği olup, iş, okul ve özel hayatta stresi azaltma, verimlilik ve yaratıcılığı artırma ve depresyon ve anksiyeteye karşı kullanılan, yan etkisi hiç olmayan en etkili araç olarak tanımlanmaktadır.

Daha mutlu, sağlıklı ve huzurlu olmanın en basit ve hızlı anahtarı olarak dünyada hızla yükselen trend olan meditasyon tekniği uluslararası firmalar tarafından yüksek bir talep görmekte ve hatta Google firması aldıkları meditasyon eğitimleri sonrası firma genel başarısında yaşanan ivme üzerine ‘Search İnside Yourself’ isimli bir kitap yayınlamıştır.

Kadim Nefes Teknikleri

 • Nefes Teknikleri Genel Sağlık ve Mutluluk Halimizi Nasıl Etkiler?
 • Neden Sadece Burnumuzdan Nefes Almalıyız?
 • Nefes Tekniklerinin Çeşitleri ile Fiziksel ve Zihinsel Bedenimizdeki Etkileri Nelerdir? 

Gündelik Hayat İçin Uygulamalı Basit Nefes Teknikleri;

 • Sinirlendiğinizde veya Çok Stresli iken Zihni Dinginleştiren ve Sakinleştiren Teknikler
 • Metabolizmayı Hızlandırarak, Zayıflamanıza Destek Veren Teknikler
 • Konsantrasyonu ve Belleği Artırıcı Teknikler
 • Uykusuzluğa Karşı İyi Gelen Teknikler
 • Depresyon ve Anksiyeteye Karşı İyi Gelen Teknikler
 • Uyuşuk Hissettiğinizde Enerji Yükseltici Teknikler
 • Sindirim Sistemi Düzenleyici Teknikler
 • Astıma İyi Gelen Teknikler

Ayurvedik Beslenme

Mahrumiyet yaşamadan ideal bedeninizde keyifli bir yaşam sürmek ister misiniz?

Ayurveda, 5,000 yıllık bir doğal şifa sistemi olup, insanoğluna beşeri potansiyelinin üst sınırını gerçekleştirirken, her yönden dengede ve zinde kalmasına yardımcı olan bir bilgelikler bütünüdür. Ayurveda’nın amacı kişinin doğuştan sahip olduğu Bünye Tipi’ni (Beden ve Zihin birleşimi neticesinde oluşan fıtrat) belirleyerek, bu doğrultuda hayat boyu dengede kalmasını sağlayacak olan;

İdeal Gıda Seçimleri, Baharat Kullanımları, Beslenme Tarzı, Yemek Pişirme Şekilleri, Kadim Nefes Teknikleri, Meditasyon Teknikleri, Aromaterapi, Masaj Teknikleri, Fiziksel Aktivite, Gündelik Rutinler ve Mevsimsel Rutinler vb. bilgiler doğrultusunda kişilerin genel sağlık, zindelik ve esenlik haline olumlu ivme kazandırarak, yaşamda daha mutlu, daha huzurlu, daha sağlıklı, daha yaratıcı olmamızı sağlayan hakiki harmoniyi yaratmaktır.

The Future of Total Wellbeing
Uluslararası araştırma kuruluşu Gallup’un 150 ülkede, global ölçekte gerçekleştirdiği ‘İş-Yaşam Dengesi ve İnsanoğlunun Bütünsel Sağlık, Zindelik ve Esenlik Hali’ konu başlıklı çalışmasında, insan hayatındaki beş ana kriter belirlenmiş ve bu çerçevede herkesin sahip olması gereken temel ihtiyaçlar belirlenmiştir.

Bu konuşmada Gallup verilerine göre Bireylerin ‘Bütünsel Sağlık, Zindelik ve Esenlik Halleri’ için Temel Gereklilikler aşağıdaki ana konu başlıkları altında incelenir;

 • Kariyer Açısından Temel Gereklilikler ( Career Wellbeing)
 • Sosyal Hayat Açısından Temel Gereklilikler ( Social Wellbeing)
 • Finansal Durum Açısından Temel Gereklilikler ( Financial Wellbeing)
 • Fiziksel Beden Açısından Temel Gereklilikler ( Physical Wellbeing)
 • Yaşanılan Çevre Açısından Temel Gereklilikler ( Community Wellbeing)

Bağışıklık Sistemini Güçlendirme ve Anti-Aging
Hücrelerimizin daimi yenilenme sürecine destek olalım. Doğru bir yaşam tarzı ve bilinçli seçimler ile bedenimizi istediğimiz doğrultuda değişmesi için yönlendirebiliriz. İçsel şifalandırma mekanızmalarımızı uyararak, fiziksel, zihinsel ve duygusal detoks araçları ile daimi yenilenme sürecinizi sadece SİZ başlatabilirsiniz.

Videolar

Murat
Özbilen

Yönetim Danışmanı, Güvercin İletişim Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı

Biyografi

Murat Özbilen, verimlilik artırma, denetim, organizasyonel ve teknolojik sistem geliştirme ve entegrasyon, aile şirketlerinde devir planlaması ve stratejik yönetim projeleri ile zamanın ruhuna uygun alt başlıklarda ortağı olduğu uluslararası platformun dinamikleriyle danışmanlık yapıyor. Danışmanlığını yaptığı konularda, gerek aile şirketinde, profesyonel çalışmalarında ve bazıları hayli tanınmış marka olarak devam eden girişim tecrübelerinde edindiği sıcak deneyimler üzerinden yönetmesi katma değer yaratan bir ayrıcalık.

Özbilen, Institute of Industrial Engineer’dan Mitchell Fein-Outstanding Leadership and Profession ödülü ile Sigma Xi, Onursal Araştırma Topluluğu’ndan Junior Researcher ödülüne sahip. Halen Rotterdam Universitesi (Hollanda), SRBII (Belçika) ve Özyeğin Üniversitesi’nde öğretim üyesi.

Aile şirketlerinde yönetim nasıl olmalı?

Özbilen aile şirketlerinin yönetiminde önemli deneyime sahip. Özbilen’e göre girişimciler şirketi kurup pazarda yer edindikten sonra girişimcilik ruhunu yönetme becerisine kaydıramıyorsa, ilk başta varlıkları şirkete büyük katkılar sağlamasına rağmen, artık yönetime zarar vermeye başlarlar. Bu nedenle de işi profesyonellere devretmek gündeme gelir. Ancak bu da ailenin tamamen yönetimden çekilmesi anlamına gelmiyor: “Aile şirketleri kuruldukları anda çok dinamiktir. Patronlar aynı zamanda yöneticidir. İş ile ilgili tüm değer yargılarını, görüşlerini aynen aktarırlar. Böyle bir şirket pazarda yer edindikten sonra artık önemli olan girişimcilik ruhundaki etkinin yönetebilme becerisine dönüşmesidir.”

Uluslararası tecrübe

Lisansını Polytechnic University, NY’da Endüstri Mühendisi olarak tamamlayan Özbilen yine aynı okulda Sanayi Mühendisliği alanında yüksek lisans yapmış, eğitimine ABD, Hollanda ve İngiltere’de operasyonel denetim, IT/IS, Lojistik Yönetimi alanlarında devam etmiştir. BMC’nin ortaklarından olan Murat Özbilen, şirketin Orta Doğu, Afrika ve Türki Cumhuriyetler direktörüdür.

Andersen Consulting, Arthur Andersen, ARGE Danışmanlık ve IBM Consulting Group’da danışmanlık ve üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştu.

Konuşma Konuları

 • Aile Şirketlerinde Nesil Değişimi
 • Değişimin Yönetimi/Değişimin İnsan Boyutu
 • Farklı Kültürlerle Performans Göstermek

Videolar

Tijen
Mergen

Power of Happiness Platformu Kurucusu, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Üyesi

Biyografi

Tijen Mergen, başarılı bir profesyonel olarak farklı pozisyonlarda tepe yönetici olarak çalıştı. Medya dünyasına adım attı, çalışmalarıyla farklı bir pencere açtı.

Mergen, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Çalışma hayatına Apple Bilgisayar’da Satış Temsilcisi olarak adım atan Mergen, 13 yıl boyunca NCR Türkiye’de Satış Müdürlüğü ve NCR Orta ve Doğu Avrupa bölgelerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerini üstlendi. NCR’da 27 ülkenin dahil olduğu Orta Doğu ve Doğu Avrupa Bölgesinde Finans Sektörü Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüttü. Bilkom Bilişim Hizmetleri A.Ş.’de Genel Müdür olarak hizmet veren Mergen; farkındalık üzerine geliştirdiği ve “iCan” adını verdiği projesi ile yüzde 49 pazar bilinci sağlayarak; Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği’nden (IPRA) ödül kazandı. Mergen, Doğan Gazetecilik bünyesinde Pazarlama ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev alan Tijen Mergen, kurumun Milliyet, Vatan, Posta, Radikal ve Fanatik gazetelerinin satış ve pazarlama faaliyetlerinin yönetiminin yanı sıra internet gazeteciliğinin gelişiminde de öncü rol oynadı.

Sosyal Farkındalık Projeleri

Operasyonel çalışmalarının yanı sıra Türkiye’de başarılı sosyal sorumluluk projesi olarak dikkat çeken ‘’Baba Beni Okula Gönder’’ kampanyasının fikir annesi Mergen, daralan basılı yayın pazarında gazetelerin daha çok okunması için pek çok projeye imza atarak, 47 üniversitede öğrenciler tarafından satılan ve okunan ‘’Hürriyet Kampüs’’ gazetesinin hayata geçirilmesinde lider rol oynadı. Satış ve pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra Hürriyet Gazetesi’nde, cinsiyet eşitliği gibi toplumun en önemli sorunlarını gündeme getirerek, çözüm üretilmesine destek olmak için çalışmalar yürüttü, 42 kadın derneğinin bir araya gelerek oluşturduğu Haklı  Kadın Platformu’nun kurulmasında öncü rol oynadı.

İş’te Mutluluk, Çalışan Memnuniyeti

Hayallerini gerçekleştirmek üzere 2013 de  kendi şirketini kurdu ve çalışan memnuniyeti arttırmak misyonu ile organizasyonlar düzenliyor ve eğitim, danışmanlık hizmetleri ile Bahçeşehir Üniversitesi’nde pazarlama ve marka dersleri veriyor.

Konuşma Konuları

Tjen Mergen, dinleyicilerine, girişimcilikten medyaya, sosyal medyadan kurumsal sosyal sorumluluğa dek pek çok konuda rehberlik ediyor.

İşte Mutluluk


İş yerinde mutlu olmak ne demek?

Yöneticiler, çalışanlar ve kurum için iş yerinde mutlu olmak neden önemli?

Çalışma ortamında neler mutluluğu destekler, neler mutlu ortamı bozar?

Çalışanların kendi mutlulukları için daha fazla sorumluluk alması nasıl sağlanır?

Küçük bir pozitif değişiklik büyük bir etki yaratır mı?

Kurum ve çalışanlar için ‘Mutluluğun Gücünü’ yayacak alışkanlıklar nasıl başlatılır?

Dünyadan ve Türkiye’den örnek çalışmalar

Yaşam Prizmam


Tijen Mergen’in Hikayesi

Herkesin bir hikayesi var…

Paylaştıkca ortak noktalar bulduğunuz…

dersler çıkardığınız….

Zor Zamanlarda Mutlu Olma Sanatı


Kriz dönemlerinde oluşan stresli mutsuz ortamlarda kurumlar ne yapmalı?
Liderlerin kriz dönemlerinde yaptığı tipik hatalar
Krizi fırsata çevirip, kurumu güçlendirecek bir avantaj haline getirebilir miyiz?
Zor zamanda çalışanlarımıza nasıl yardımcı oluruz?

Hormonlar, Spor ve Mutluluk

Pazarlama 3.0


Pazarlamanın değişen koşulları

Gelecekte biz

Kilit unsur kişiselleşme

Eski ekonomi vs yeni ekonomi

Küreselleşme paradoksu

Yaratıcı Toplum Çağı ve insan ruhu pazarlaması

Dikey değil, yatay pazarlama

İşbirlikçi sosyal medya

Hikayelerin Tılsımı


İyi bir hikayeyi hiç bir zaman unutmazsınız

Beynimiz ve hikayeler

Kalbimiz ve hikayeler

Mağaraların duvarlarından twitter’a hikaye anlatımı

Hikayemizle aramızdaki bağ

Hikaye madenciliği

Hikayemizi yeniden yazmak

Y Kuşağı ile Geçinme Sanatı


Günümüzün ergen kuşağını anlıyor muyuz?

Çağımızın talebi: Kayıpsız savaş, yaptırımsız hak, çabasız şöhret, çekirdeksiz üzüm

Ebeveynler olarak hatalarımız

“Herşeyleri var neden çalışmadıklarını anlamıyorum”

Yöneticileri olarak ne yapalım?

Girişimcilik


Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Videolar

Didem
Tınarlıoğlu

DFA Danışmanlık ve Eğitim Hizm. şirketinde Kurucu, Danışman, Öğretim Görevlisi

Yönetim

İletişim

İnsan Kaynakları

Girişimcilik

Biyografi

Didem Tınarlıoğlu, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler alanında eğitim aldı. ICF (International Coach Federation) ve AC (Association Coach Federation) onaylı profesyonel koçluk yetki belgesine sahip.

Perakende Mağazacılık sektörünün lider kurumsal firmalarında, 23 yıl süresince çok sayıda farklı görevlerde tecrübeler edinerek, İşletme Yöneticiliği, Satın Alma Yöneticiliği, çok sayıda Proje Liderliğinin yanı sıra ekiplere Mentörlük ve İç Eğitmenlik pozisyonlarında çalıştı.

Boyner Holding’in mağazacılık sahasında, dört yüz kişilik ekibin yönetim ve gelişiminden sorumlu olduğu pozisyonunu sürdürürken profesyonel çalışma hayatını girişimci ruhunu dinleyerek sonlandırma kararı aldı.

Yönetim Danışmanlığı

Hayalinde hep yer alan kendi kurduğu modüllerle şirketlere yönetimsel danışmanlık ve eğitmenlik yapma fikrini hayata geçirdi.

Halen yönetim danışmanlığı, eğitmenlik ve ekip koçluğu hizmeti vermekte olup, yanı sıra bireysel gelişim koçluğu yapıyor. Ayrıca, Business Network International (BNI)’da  iş sahiplerine girişimcilik ve gelişim alanlarında, Danışman  Direktörlük görevini de yürütmektedir.

Konuşma Konuları

 • Yönetim,
 • İnsan Kaynakları,
 • İletişim,
 • Girişimcilik

Videolar

Volkan Akay
(Bay İfade)

Motivasyon Konuşmacısı, İfade Eğitmeni, Öğretim Görevlisi, TV Programcısı, Seslendirmen, Yazar

Biyografi

Volkan Akay, Bay İfade namıyla tanınıyor. Motivasyon konuşmacılığı/danışmanlığı ve ifade eğitmenliği yapıyor.

Uzun yıllar televizyon, radyo kanalarında içerik seslendirmenliğini yaptı. Bay İfade, aynı zamanda İstanbul Aydın ve Yeni Yüzyıl Üniversiteleri’nde de öğretim görevlisi. Stratejik İletişim ve Vaka Analizleri, TV Programcılığı, TV Metin Yazarlığı, Etkili Sunum ve Söyleşi Teknikleri, Seslendirme ve Dublaj, Etkinlik Yönetimi, Kişisel Gelişim Yöntemleri, Beden Dili, Ses Dili, İletişimde Duygu Yönetimi, Sosyal Medya Yönetimi, Reklam ve Tanıtım dersleri veriyor.

Bay İfade İfade Akademisi ve Motivasyon Merkezi’nin kurucusu olan Akay, Türkiye’nin ilk ve tek İfade Eğitmeni ve Motivasyon Konuşmacısı olarak kurumsal eğitimleri veriyor, danışmanlık yapıyor. Akay, İletişim Dergisi The Brandage yazarlarından.

Akay, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde okurken organizatör Ahmet San’a, Marka ve İmaj Danışmanı Mehmet Ak’a asistanlık yaptı. Çok izlenen magazin programlarından, haber, evlendirme, yemek, sağlık programlarına kadar (Esra Erol, Jülide Ateş, Celal Pir, Masterchef, Starlife, Televole) içerik yönetmeni olarak görev aldı.

Konuşma Konuları

 • Motivasyon (BIKTIMMM LAAAN, KAHRAMAN, DİRİLİŞ, SİHİRBAZ, AŞK) (Ulusal ve uluslar arası)
 • İfade eğitimleri (Bir İfade Değişir Çok Şey Değişir Her Şey Değişir/Birbirini tamamlayan 6 farklı eğitim)
 • Ekran önü ve sahne performansları eğitimleri, (Konuşmacı, Sunucu, Spiker)
 • Tv programcılığı, (Profesyonel medya çalışanları)


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]