Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Bora Ersezen

Bora Ersezen

Bora Ersezen

Bora Ersezen

Sosyal Sorumluluk Uzmanı

Bora Ersezen, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gençlik çalışmaları konusunda proje geliştirme ve organizasyon alanlarında görev aldı.

2003-2013 yılları arasında TEMA Vakfı’nda profesyonel olarak çalıştı. Özellikle gençler, çocuklar ve kadın istihdamına yönelik proje geliştirme ve yazma çalışmalarında bulundu. 2005 yılında Bilgi Üniversitesi bünyesindeki sivil toplum kapasite geliştirme sertifika programını ve 2007 yılında STGM tarafından düzenlenen proje döngüsü yönetimi eğitimlerini tamamladı.

Mezun olduğu bölümü üzerine çeşitli araştırma ve çalışmalar yaptı. Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Hareketinde köşe yazarlığı ve Ekonomi Türkiye isimli internet haber sitesinde köşe yazarlığı çalışmaları yaptı. 2005 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu bünyesinde yapılan Siyaset Okulu programını tamamladı, ayrıca Hükümet ve Liderlik Okulu yayınlarından çıkan makale kitabında “Türkiye’nin Türki Cumhuriyetlerle İlişkileri” isimli makalesi yayınlandı.

2003’ten bu yana gençlik ve kadınlarla ilgili çalışmalarına devam eden Ersezen, JCI İstanbul, KİPDER ve KALDER üyesi. Halen 2 sivil toplum kuruluşunda aktif olarak sürdürdüğü çalışmalarını son yıllarda kişisel gelişim, kurumsal sosyal sorumluluk, halkla ilişkiler ve insan kaynakları projeleri üzerine yoğunlaştırdı. Değişik birçok alanda yazmaya, üretmeye ve proje geliştirmeye devam ediyor.

  • Sivil Toplum Örgütleri, Gönüllülük
  • Kişisel Gelişim, Eğitim
  • Kadınlar ve Çocukların Toplumsal Sorunları
  • Sosyal Araştırmalar