İndeks Konuşmacı Ajansı bir Girişimidir | [email protected] | 0212 347 70 70

Menu

Tıp

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Derin ve bir o kadar yaygın bir alanı kapsayan tıp, birçok sektörü de temelinden etkileyen bir disiplindir. Tıp son yılların en çok değişen, dönüşen ve gelişen disiplini olarak daha yakından takip ederek iyi anlamamız gereken bir bilim dalı. Tıp alanındaki konuşmacılarımız hem sektör deneyimlerini sizlerle paylaşıp hem de bu deneyimleri sizin kendi kişisel başarı yolunuzda kullanmanız için farklı bakış açıları sunarlar. Ünlü doktorlarımız, beslenme uzmanları veya psikologlarımız ile sağlıklı bakış açısını kolayca elde edebilirsiniz. Bu alanda tıp doktoru olmamakla birlikte tıpla ilişkili farklı disiplinlerden eğitim almış değerli uzmanlarımız da bulunmaktadır.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_custom_heading text=”TIP – BİREYSEL SAĞLIK- SAĞLIKLI YAŞAM” font_container=”tag:h5|text_align:left” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1585897505162{margin-top: 10px !important;padding-left: 0px !important;}”][vc_column_text]Tıp

Sağlıklı Yaşam

Spor[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

Tıp Doktoru, Beslenme Danışmanı
Yasemin Bradley
Tıp Doktoru, Beslenme Danışmanı

Dr. Yasemin Bradley 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu, İngiltere’de Avrupa’nın en önemli alternatif terapi okulu ITEC’te “Beslenme ve Diyet” alanında eğitim görüp, diploma aldı. TRT spikerlik sınavlarını kazanınca bir dönem görsel medyada çalıştı. Kanal D’de ana haber bültenini sundu. 1996’da Magazin Gazetecileri Derneği tarafından “Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri” seçildi. Londra BBC Türkçe Servisi’nde prodüktörlük eğitimi gördü. Bradley; kurumsal beslenme danışmanlığı hizmeti ve eğitimi veriyor. TRT Haber’de “Dr. Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayat” programı unutulmayan çalışmalarından biri.

Dr. Bradley sağlıklı ve güzel kalmanın keyifli olabileceğini öğretiyor. Esas olanın,  diyete başlamak değil, bir yaşam stiline başlamak. Bradley moda diyetlerin çoğunun yanlış bilgilerle dolu olduğunu söylüyor. “Önemli olan kişinin doğru beslenmesi ve egzersiz yapması. Zaten doğru beslenen kişi kilo vermeye başlıyor” diyor. Erkeklerin kas yoğunluğunun daha fazla olması nedeniyle kilo vermek konusunda kadınlardan daha avantajlı olduğunu söyleyen Bradley, kas hücrelerinin yoğunluğunun kalorinin daha hızlı yakılmasında etkili olduğunu belirtiyor. Kilo verme amacıyla diyet yapmanın işe yaramayacağını vurgulayan Bradley sözlerini şöyle sürdürüyor: “Londra’da derse giren hocalarımızın söylediği ilk söz; ‘Diyetler işe yaramaz!’ olmuştu. Gerçekten de diyetler işe yaramıyor. Çünkü bir anda normal beslenme biçiminizden çıkıp yiyecekleri aşırı derecede kıstığınız zaman, vücut bunu bir kıtlık tehlikesi olarak algılıyor. Metabolizmanızı birden bire düşürmeye başlıyor. İki, üç ay diyete devam ettikten sonra normal beslenme biçiminize geri döndüğünüzde, artık azalan metabolizmanız öğütmekte güçlük çekiyor ve daha çok kilo almaya başlıyorsunuz. Onun için yiyeceği aşırı kısan, çabuk kilo verdiren diyetler doğru değil.”

  • Hastalıklara Karşı beslenme
  • Kadın Nasıl Beslenmeli?
  • Erkek Nasıl Beslenmeli?
  • Bir Şirketi Zayıflatmak; Birlikte Hafifleyelim
  • Örnek Menü
  • 1


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]