Skip to content

Emma
Robson

Eğitmen, Danışman, Yazar

Medya ilişkileri eğitimi

Kriz iletişimi

İletişim stratejisi

Hikaye geliştirme

Danışmanlık

Koçluk

Biyografi

Ödüllü bir gazeteci olan Emma Robson, medya ve iletişim alanında 30 yılı aşkın uluslararası deneyime sahip.  

Reuters haber ajansında gazetecilik eğitimi alan Robson, Londra, Amsterdam ve New York’ta muhabir ve editör olarak çalıştı. Televizyon kariyerinde ise Londra’da BBC ve Reuters televizyonunun iş ve finans programlarının yanı sıra Hollanda devlet televizyonu ve özel kanallar için muhabir ve yapımcı olarak yaptığı çalışmalar örnek verilebilir. Emma Robson, Bloomberg News’un Hollanda bürosunu kuran isim.

Kurumlar için medya ve iletişim stratejisi oluşturma, kriz iletişimi eğitimleri, sunum becerileri eğitimleri, koçluk ve danışmanlığın yanı sıra Robson ayrıca 5 dilde röportaj ve raporlama yapabiliyor. Moderasyon, yazarlık, editörlük, görsel-işitsel prodüksiyon, medya ve sosyal medya için hikaye geliştirme diğer uzmanlık alanları. Yaratıcı ve analitik düşünme biçimi, çözüm odaklı bakış açısıyla Robson hizmet verdiği şirketlerde kendini adeta bir takım oyuncusu gibi konumluyor. Emma Robson, pazarlama ve halkla ilişkiler alanlarında da aktif çalışıyor.

Uluslararası şirketler ve kuruluşlarla çalışma konusunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahip olan Robson, bugüne kadar Akzo Nobel, Astra Zeneca, Eli Lilly, Johnson & Johnson (Janssen), Philips, Unilever ve Avrupa Gıda Güvenliği Ajansı gibi kurumlara eğitim, koçluk ve danışmanlık hizmetleri verdi. Emma Robson’un ana dili İngilizce. Robson, Felemenkçe, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dillerini de akıcı bir şekilde konuşabiliyor.

Sağlık, teknoloji ve sürdürülebilirlik konularıyla yakından ilgilenen Emma Robson, Cambridge Üniversitesi’nden Modern Diller alanında yüksek lisans ve lisans derecesine, Henley Business School’dan Profesyonel Koçluk Sertifikasına ve Cambridge TEFL İngilizce öğretmenliği sertifikasına sahip.

Medya İlişkileri Eğitimi

  • Medya ve iletişim stratejisi
  • Kriz iletişimi
  • Medya ve sosyal medya için hikaye geliştirme