Skip to content

Keynote

[vc_row css=”.vc_custom_1585140294563{margin-top: 30px !important;}”][vc_column][vc_column_text]Profesyonel konuşmacılarımız haklı şöhretleriyle dünyanın her köşesinden talep görüyor. Geniş kitleleri harekete geçirecek konuşma performanslarına bu adresten ulaşabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1585169686613{margin-top: 50px !important;}”][vc_column][vc_column_text]

Keynote Ara

En Geniş Konuşmacı PortföyüLevent
Erden

Akademisyen, Reklamcı

Pazarlama

Entegre Pazarlama İletişimi

Reklam

Tüketici Davranışları

Biyografi

Levent Erden, tek başına bir fikir fabrikası, pazarlama iletişiminin başarısı kanıtlanmış aranılan ismi. Kutu dışı düşünmek, hayata farklı açılardan bakmak onun işi. Profesyonel yönetici, reklamcı, pazarlama konusunda uzman kişi, iletişimci, eğitimci şapkaları taşıyor. Öğrencileri tarafından pek seviliyor, dersleri doluyor taşıyor. Kerametini sorgulayanlar kendisiyle konuşma performanslarında buluşuyor ve etkileniyor.

İletişim Yönetimi

Erden’in profesyonel kariyerinde hepsi birbirinden büyük uluslararası markalar, şirketler yer alıyor. Çalışma hayatına reklamcı olarak başlayan Erden’in ilk iş deneyimi reklam ajansı McCann. Daha sonra L’Oreal Türkiye operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak görev yapan Erden, L’Oreal’in ilk Türk yöneticisi olarak görev yaptı. Pepsi Co. International Ülke Müdürü görevinden sonra pazarlama ve iletişimin kapsayabildiği hemen her yönetici koltuğuna oturdu.

Pazarlama Danışmanlığı

Levent Erden kendi pazarlama danışmanlığı şirketini kurarak pek çok uluslararası şirkete hizmet verdi. Türkiye’nin ilk interaktif TV denemesini gerçekleştiren Aktif TV’nin Genel Müdürlüğü’nü yaptı. Bilgi Üniversitesi’nin kuruluşu aşamasında katkıda bulundu.

Levent Erden yaptığı işle ilgili şöyle konuşuyor: Ukalaca olsa da ‘marketing’ demeyi tercih ediyorum çünkü kapılarında “Pazarlamacı ve anketör giremez” yazan bir ülkede “Pazarlamacıyım” dersem hiçbir apartmana giremem.

Merak duygusu

Başarısının ardında merak duygusunun yattığının altını çizen Erden, “Birçok Galatasaraylı gibi olayların çeşitli taraflarından bakmak gibi bir disiplinle büyüdüm. İkincisi benim kendi hayat felsefem; etrafımla olan alışverişimi, ilişkimi ne kadar fazlalaştırırsam o kadar yaşadığımı hissediyorum. Belki bir tek konunun uzmanı olmak var ama dinlediğim müziği de yediğim yemeyi de merak ediyorum.” diyor.

Levent Erden, Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici Davranışları konularında dersler veriyor.

Konuşma Konuları

 • Geleceğin Müşterisine Nasıl Pazarlama Yapılmalı?
 • Dönüşmek ya da Dönüşmemek
 • Gelecek Geldi mi?
 • Başarısızlık Hikayeleri

Atilla
Yeşilada

Gazeteci, Ekonomist, TV programı sunucusu

Finans

Finansal Ekonomi

Finans ve Piyasa Araştırmaları

istanbulanalytics.com

paraanaliz.com

Biyografi

Atilla Yeşilada, AFS bursuyla ABD’nin Wisconsin Eyaleti’nde başladığı lise eğitimini Avusturya Lisesi’nde tamamladı. Eastern Illinois Üniversitesi’nden Ekonomi ve İşletme dalında lisans, Kaliforniya Üniversitesi’nden de Ekonomi alanında yüksek lisans diplomalarına sahip. Aynı zamanda Troy, Rensselaer Polytechnic Institute Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi dalında doktora yapan Yeşilada, eş zamanlı olarak çeşitli Amerikan Üniversiteleri’nde ekonomi ve finans dersleri verdi.

Araştırma ve analiz yeteneği

Araştırmacı, analist, televizyoncu Atilla Yeşilada, özgün ekonomi yorumları isabetli finans ve piyasa araştırmalarıyla aranan bir konuşmacı. Yurt dışı ve yerli piyasaları anlık takip eden Yeşilada, analizlerinde farklı pencerelerden gördüklerini muzip bir dille ve yaratıcı üslupla ortaya koyuyor.

Profesyonel iş hayatına 1990 yılında Global Menkul Değerler A.Ş.’de başlayan Atilla Yeşilada, 2001 yılına kadar EMDAŞ ve Ege Yatırım gibi aracı kurumlarda Araştırmadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 1997 yılında ekip arkadaşları ile beraber Avrupa’nın En İyi Araştırmacıları ödülüne layık görülen Yeşilada, 2001-2011 yılları arasında CNBC-E, Habertürk, Business Channel, Cem TV’de ekonomi ve haber analiz programlarını sundu. Yeşilada, aynı zamanda Referans, Radikal, PARA gibi medya sektöründe önde gelen gazete ve dergilerde de köşe yazıları yazdı.

Ekonomi ve finans konuşmaları

2001 yılından bu yana GlobalSource Partners’ın Türkiye danışmanlığını yapan Atilla Yeşilada, burada 100’den fazla yabancı müşteriye hizmet veriyor. İstanbulanalytics markası altında ise 30 Türk kurumuna araştırma ve danışmanlık hizmeti sunan Yeşilada, aynı zamanda çeşitli medya kuruluşlarında yayımlanan köşe yazıları vasıtasıyla okuyucularıyla buluşuyor.

www.istanbulanalytics.com ve www.paraanaliz.com’un da editörlüğünü üstlenen Yeşilada’nın Muhalif Bir Ekonomistin Güncesi adında bir de kitabı bulunuyor.

“Türkiye bir türlü muhalif düşünce ile ekonomik kalkınma arasındaki sıkı bağlantıyı çözemedi. Bir şeyi keşfetmek için önce var olandan memnuniyetsizlik duymak lazım. Var olanı sorgulamak, sürekli eskiyi eleştirip, yeni düşünce üretmek inkişaftır. Einstein de muhalifti, Steve Jobs da…”

Konuşma Konuları

 • Ekonomi
 • Gündem
 • Güncel Yorum

Videolar

Murat
Yetkin

Gazeteci, Yazar

Siyaset

Psikolojik Propaganda

Dış Politika

Kamuoyu

Ekonomik Espiyonaj

Siyasi İstihbarat

Casusluk

Biyografi

Murat Yetkin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra  1981’de medyaya adım attı. İngiliz Yayın Kurumu BCC World Service Ankara Bürosu’nda (1987) araştırma muhabiri olarak kariyerine devam eden Yetkin, Deutsche Welle ve AFP gibi uluslararası haber kuruluşlarında görev aldı. Yetkin, yıllar içinde savunma, diplomasi, siyaset gibi konu başlıklarında uzmanlaştı. Saha gazeteciliğinin yanı sıra uzun süre yöneticilik ve yayın yönetmenliği yaptı. Yetkin, Turkish Daily News Yayın Yönetmeni olarak küresel gelişmeler ışığında Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirdi.

Murat Yetkin, diplomasi muhabirliğini ekonomi, jeo strateji ve tarih bilgisiyle zenginleştiren az sayıda gazeteciden biri. Güncel gelişmeler konjonktür nedeniyle her ne kadar anlaşılmaz ya da zor anlaşılır olsa da okuyan ve izleyene anlaşılır bir dille yalın ve basit anlatma yetkinliği gösterdi.

Murat Yetkin, üzerinde çalıştığı konulara mesafeli yaklaşarak, gazeteci kaynak ilişkisinde örnek davranışlar sergiledi, bu sayede önemli haberlere imza attı. Araştırmacı gazetecilikten vazgeçmediği için gelecekle ilgili isabetli öngörüde bulunulabileceğini de çalışmalarıyla gösterdi.

Yetkin meslekte de kendisini farklı kulvara yerleştiren zengin ilgi alanına sahip; gizli servisler ve istihbarat teşkilatları. Konu her koşulda uluslararası siyaseti şekillendirdiği için bir yandan Yetkin’e zengin haber içeriği sunuyor, diğer yandan yazarlığında farklı bir pencere açıyor. Edebiyat dünyası araştırmacı bir gazeteciyi kadrosuna kattı.

Yetkin’in meslek yaşamını anlamak adına kariyerinden örnekler vermek gerekirse şöyle özetlenebilir; Kanal-D’de kıdemli siyaset ve diplomasi muhabiri, programcı ve haber müdürü kimlikleriyle varlık gösterdi. Türkiye’nin ilk haber kanalı NTV’nin kurucuları arasında yer aldı, NTV Ankara bürosunun kuruluşunda aktif rol oynadı. Bir dönem NTV Ankara Temsilcisi ve siyaset editörü olarak çalışma hayatına devam eden Yetkin, 2000’de Sabah Ankara Temsilciliği’nin ardından 2001 yılında Radikal Gazetesi’nin Ankara Bürosu’nun şefliği görevini üstlendi. Yetkin, 2011-2018 yılları arasında ise Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni ve başyazarı olarak görev yaptı. NTV, CNN Türk ve TRT gibi çeşitli TV kanallarında siyasi nitelikli programlarda yer aldı, üniversitede ders verdi. Ayrıca Eisenhower Fellowship ödülü (2004) bulunan Yetkin, Türkiye İnsan Hakları Vakfı ve toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine çalışan “Yanındayız”ın kurucu üyesidir.

Murat Yetkin 30 yılı aşkın süredir gazetecilik, televizyonculuk, medya yöneticiliği ve araştırmacı yazarlık kariyeri boyunca edindiği deneyimler ve özel ilgi alanlarıyla geniş bir konu yelpazesi içinde, derinlemesine bilgiye sahip bir konuşmacı. Hem Ankara’nın siyaset ve diplomasi koridorlarına, hem İstanbul’un iş ve kültür-sanat kulislerine hakim bir isim. Aralarında Bilderberg, Ditchley Park, Chattam House, Med Forum gibi saygın platformlarda yer almış, konuşmalarını Türkçe olduğu gibi İngilizce de aynı rahatlıkta yapabilen, İngilizce gazete yönetip başyazarlık yapmış nadir isimlerden. Dahası bilgi ve deneyimlerini güncel gelişmelere, günün konularına bağlayarak ve izleyeni de işin içine katabilen, canlı bir üsluba sahip. Zaten konu başlıklarındaki çeşitlilik ve derinlik daha fazla söze yer bırakmıyor.

Konuşma Konuları

İÇ-DIŞ POLİTİKA ANALİZ VE TAHMİNLER

 • Türkiye-ABD / Türkiye-AB / Türkiye-Orta Doğu
 • Siyasette karar mekanizmaları nasıl işliyor?
 • Dış politika kararları nasıl alınıyor, nasıl uygulanıyor?
 • Kamuoyu Oluşturma – Kamuoyu Yönlendirme
 • Psikolojik Propaganda (Algı Yönetimi)
 • Günün Konuları

ULUSAL GÜVENLİK VE İSTİHBARAT

 • Ekonomik ve Siyasi Espiyonaj
 • Açık İstihbarat ve Kullanımı
 • Uluslararası Örtülü Operasyonlar ve Türkiye
 • Siyasi ve Ekonomik Komplolar
 • Enerji ve Güvenlik Politikalarına Etkisi

BÜYÜKLERE MASALLAR

 • Siyaseti Coğrafya Üzerinden Okumak
 • Edebiyat ve Siyaset
 • Tarım Siyaseti

İSTİHBARAT VE ESPİYONAJ (KARŞI CASUSLUK)

 • Günümüzde Casuslar, Kuralları ve Kimlikleri
 • Türkiye’nin Bugününü Çizen 3 Casus Şefi
 • Gizli Operasyonlar ve İstihbarat Savaşları
 • İstihbarat Örgütlerinin Ekonomi ve Seçimlere Etkileri

MERAKLISINA

 • Casuslar ve Casusluk Tarihi
 • Entrikalar Tarihi
 • A’dan Z’ye Medya Konuları

Videolar

Barış
Özcan

Abak.us Kreatif Medya Ajansı Başkanı, YouTube İçerik Yapımcısı

Teknoloji Trendleri

Hikaye Anlatıcılığı

İçerik Üreticisi

Prodüksiyon

Tasarım

Mobil Uygulama

Biyografi

Barış Özcan, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve profesyonel iş yaşamına gazeteci olarak başladı. 2008-2014 yılları arasında kreatif tasarım yazılımları üreten Adobe’de, Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürü olarak çalışan Özcan, ardından tasarım öncelikli bir yaklaşımla işlevsel çözümler üretmek amacıyla İstanbul ve New York’ta da ofisleri olan Abak.us Kreatif Medya Ajansı’nı kurdu. Youtube’da yayınladığı videolarla fenomen olan Barış Özcan, YouTube’un dünya çapında seçtiği 12 “Değişim Elçisi”nden biri.

İçerik üreticisi

“İçerik esastır, az fazladır” mottosuyla Abak.us çatısı altında video prodüksiyon, tasarım, mobil uygulamalar, seslendirme, metin yazımı, canlı yayın, sunum gibi başlıklar altında içerikler üreten Barış Özcan, başta THY, LC Waikiki, Türk Telekom, NYMag, TimeOut New York olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarına hizmet veriyor. Barış Özcan, Apple, Adobe ve LinkedIn gibi uluslararası yazılım firmalarına da danışmanlık ve sosyal medya hizmeti sağlıyor.

Sanat, tasarım ve teknoloji hikayeleri

Belgesel yapımcılığı ve yönetmenliği de yapan Barış Özcan’ın imza attığı belgeseller TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlandı. Belgesel çalışmalarını YouTube’da yapmaya devam eden Özcan’ın sanat, tasarım ve teknoloji hikayelerini bugüne kadar milyonlarca kişi yüz milyonlarca kez izledi. Net rakam vermek doğru değil, Özcan’ın izlenme grafiği yerinde duramıyor. #CreatorsforChange adlı program için uluslararası projeler üreten Özcan, bu kapsamda ürettiği bir web dizisi ve kısa film olan Scarecrow (Korkuluk) toplamda 2 milyondan fazla  kez izlendi.

Barış Özcan çok iyi bir konuşmacı. Akıcı ve anlaşılır üslubu, konuların özünü kavrayan ve teknoloji marifetiyle kolayca yansıtan Özcan, çeşitli platformlarda yüzlerce kez konuşma gerçekleştirdi. Özcan, dijital iletişim metodunu konuşmalarında da uyguluyor. Zaman mekan gibi kısıtlamaları ortadan kaldırmak üzere, konuşmalarını dijital olarak talebe paralel banttan ya da canlı ve hibrid gerçekleştiriyor.

Konuşma Konuları

 • Hikâye anlatıcılığı (Sunum teknikleri)
 • Zinciri Kırma (Alışkanlık yönetimi)
 • Zamanı ve hayatı yönetmenin Japoncası: Kanban Tekniği (Zaman yönetimi)
 • Yeniden Düşün (Değişim, bakış açısı)
 • Mavi Hap mı? Kırmızı Hap mı? (Seçim yapmak)
 • Çok çalışmak mı, derin çalışmak mı? (Verimlilik)
 • Hayat gibi Oyun (Oyun teorisi, satranç)
 • Newton’un Beşiği (Fizik kurallarının hayata uygulanması)
 • Daha iyi hissetmek için şu düğmeye basın (Plasebo etkisi)
 • Bruce Lee’den özgüven konusunda neler öğrenebiliriz? (Başarı hikayeleri, özgüven)
 • Kim ulan bu Elon Musk? (Başarı hikayeleri, motivasyon)
 • Teknoloji bizi ölümsüzleştirecek mi? (Fütürizm, gelecek)
 • Sherlock’un zihin sarayı (Hafıza teknikleri)
 • Mr. Robot’tan güvenlik dersleri (Online güvenlik)
 • Daha etkili öğrenmek için ne yapmak gerek? Feynman ve Ötesi (Etkili öğrenme teknikleri)
 • Öğrenmeyi öğrenme (Etkili öğrenme teknikleri)
 • Kalem Klavyeden Keskindir (İş verimliliği ve not alma)
 • 117 yıldır yanan ampul (Planlı eskitme)
 • Hibrit düşünebilir misiniz? (Düşünme becerileri)
 • Kodlayarak nasıl sanat yapılır? (Tasarım, teknoloji)
 • Geleceğin Kısa Tarihi (Fütürizm ve Gelecek)
 • Teknoloji trendleri (Teknoloji)

Videolar

Ediz
Hun

Uzman Ekolog, Akademisyen, Sinema Oyuncusu

Küresel Isınma

Şehir Ekolojileri

Sosyal Kalkınma

Doğa

Çevre

Yeşilçam

Biyografi

Ediz Hun, Türk sinemasına adını altın harflerle yazdırdı. Bir dönemin en tanınmış simalarından. Sinemanın çıkmaza girdiğini görünce, kendisine farklı bir kariyer yolu çizdi. Geleceğini, bugün bütün dünyanın bir numaralı konusu olan çevre sorunları üzerine kurdu. Başarılı bir bilim adamı olarak yurda döndükten sonra kariyerini değiştirmeyi göze aldığı çevre uğruna siyasete bile atıldı. “Günümüzün küresel değerler sisteminde ve çağdaş yönetim anlayışında üç temel unsur var: Demokratikleşme, insan hakları ve insan kökenli çevre kirlilikleri sonucu ortaya çıkan çevre koruma kanunu. Bunların üçü de toplumların bir an önce çözümlemesi gereken değerler” diyor Ediz Hun.

Günümüzde 30-35 bin kişiyi alan 10 stadyum dolusu insan her gün dünya nüfusuna ekleniyor. Hun, çevre sorunlarını kontrol altında tutmanın nüfus artışını kontrol etmekle mümkün olduğunu savunuyor: “İstanbul 15-16 milyonluk nüfusa sahip. Bir insandan günde yaşına, yemek alışkanlıklarına göre 4 ila 7 litre atık çıkıyor. 4 litreden hesaplarsak, İstanbul’da günde 64 milyon litre atık çıkıyor. Nüfus artışını kontrol etmezsek çevre sorunlarını ve onunla ilgili küresel iklim değişikliği sistemlerini kontrol altında tutmamız mümkün değil.”

Ediz Hun, çok popüler kimliği ile aranan bir konuşmacı, yılda 35-40 konferans veriyor, gerçekleştirdiği söyleşi başlıkları arzuya göre değişiklik göstermekte. Çok canlı ve enerjik sunumuyla sahnede izleyicileri büyülerken sunumları 45-55 dakika arasında değişiyor ve soru-cevap bölümü ile sona eriyor.

Konuşma Konuları

Ediz Hun, Türk sinemasına adını altın harflerle yazdırdı. Bir dönemin en tanınmış simalarından. Sinemanın çıkmaza girdiğini görünce, kendisine farklı bir kariyer yolu çizdi. Geleceğini, bugün bütün dünyanın bir numaralı konusu olan çevre sorunları üzerine kurdu. Başarılı bir bilim adamı olarak yurda döndükten sonra kariyerini değiştirmeyi göze aldığı çevre uğruna siyasete bile atıldı. “Günümüzün küresel değerler sisteminde ve çağdaş yönetim anlayışında üç temel unsur var: Demokratikleşme, insan hakları ve insan kökenli çevre kirlilikleri sonucu ortaya çıkan çevre koruma kanunu. Bunların üçü de toplumların bir an önce çözümlemesi gereken değerler” diyor Ediz Hun.

Günümüzde 30-35 bin kişiyi alan 10 stadyum dolusu insan her gün dünya nüfusuna ekleniyor. Hun, çevre sorunlarını kontrol altında tutmanın nüfus artışını kontrol etmekle mümkün olduğunu savunuyor: “İstanbul 15-16 milyonluk nüfusa sahip. Bir insandan günde yaşına, yemek alışkanlıklarına göre 4 ila 7 litre atık çıkıyor. 4 litreden hesaplarsak, İstanbul’da günde 64 milyon litre atık çıkıyor. Nüfus artışını kontrol etmezsek çevre sorunlarını ve onunla ilgili küresel iklim değişikliği sistemlerini kontrol altında tutmamız mümkün değil.”

Ediz Hun, çok popüler kimliği ile aranan bir konuşmacı, yılda 35-40 konferans veriyor, gerçekleştirdiği söyleşi başlıkları arzuya göre değişiklik göstermekte. Çok canlı ve enerjik sunumuyla sahnede izleyicileri büyülerken sunumları 45-55 dakika arasında değişiyor ve soru-cevap bölümü ile sona eriyor.

Videolar

Gani
Müjde

Yazar, Karikatürist, Senarist, Yönetmen

Mizah

Yaratıcı Senaryolar

Film

Dizi

Toplumsal Tiplemeler

Anekdotlar

Biyografi

Gani Müjde, her biri klasik haline gelen işleri ile hayatlarımıza neşe katmayı başarmış yetenekli bir isim. Yeniliği sevmeyen bir coğrafyada pek çok ilki deneyen usta mizahçının yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği filmleri, senaryosunu yazdığı televizyon dizileri, ses getiren televizyon programları hafızalardan silinmiyor.

Müjde kendi hayatından komik anekdotları aktardığı, ünlülerin gaflarını ve ilginç gazete başlıklarını yorumladığı bir kahve molasında sevenleri ile bir araya geliyor. Hayata hep pozitif bakan Müjde bu molalarla günlük rutinden sizi çekip çıkartıyor, keyifli bir zaman geçirmenizi sağlıyor.

Müjde Mimar Sinan Üniversitesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun. Gırgır, Fırt, Laklak dergilerinde Kurduğu Limon dergisinde Peynir Gemisi başlığı altında yazılar yazdı. Müjde’nin Tükenmezkalem adlı bir yazım grubu, Peynir Gemisi Medya Yapım isimli bir de prodüksiyon şirketi bulunuyor. Müjde’nin üretimini ateşleyen en önemli çalışma unsuru gözlem yapmak. Müjde’yle kahve ve kahkaha molasının sırrı ise şu sözlerde gizli; “Bir hocamız; ‘sokaklardaki insanlara bakın, onlar hakkında öyküler yazın kafanızda, karakter geliştirin’ derdi. Ben çok gözlem yaparım. Tiplemelerim Türk insanının aynası.”

Konuşma Konuları

 • Mizah dolu anekdotlar ile sohbetler

Leyla
Alaton

Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Girişimci Kadın

Feminizm

Girişimcilik

İnovasyon

Biyografi

Leyla Alaton, Türk iş dünyasının en renkli simalarından biri. Cesur bir iş kadını, renkli konuşmacı. Köklü bir aile şirketi geleneğinden geliyor. Alaton, kendine özgü üslubu ve ilgi alanlarındaki cesur yaklaşımlarıyla dikkat çekiyor. Kadının toplumda öne çıkması, kendine yetmesi ve kariyerinde başarılı olabilmesi için yorulmadan çalışıyor. Alaton özellikle girişimcilik, inovasyon ve kadın istihdamı konularında geliştirdiği uzmanlığı konuşmacı olarak geniş kitlelerle paylaşmaya özen gösteriyor, önem veriyor.

Başarılı kariyer yolculuğu

1986’dan bu yana iş hayatında aktif olarak çalışan Leyla Alaton gelişmiş gözlem yeteneği sayesinde kariyer basamaklarını hızla tırmandı. ABD’de eğitimini tamamladıktan sonra yurda döndü ve Kariyer yolculuğuna 1986 yılında babası İshak Alaton ile ortağı Dr. Üzeyir Garih’in kurduğu Alarko Holding’te başlayan Alaton, Alarko Holding’de Alkent – Etiler Uyduşehir ve Alsit Villakent projelerinin tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürüttü.

1992’de Milli Prodüktivite Merkezi tarafından “Yılın İş Kadını” seçildi.

1993’te Davos Dünya Ekonomik Forumu’nda ilk defa seçilen “Geleceğin Liderleri” arasında yer aldı. Aynı yıl Megatrend Halkla İlişkiler Danışmanlık şirketini kurdu. Aérospatiale,  Alcatel gibi dünya devlerine danışmanlık yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev alan Alaton, GYİAD (Genç Yönetici ve İşadamları Derneği) Kurucu Üyeliği, GIF (Global İlişkiler Forumu) Üyeliği, New Museum, New York Leadership Council Üyeliği, Bir Dilek Tut (Make A Wish) Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Danışma Kurulu Üyeliği, Contemporary Art İstanbul Danışma Kurulu Üyeliği, WPO ( World  Presidents’ Organization) Üyeliği ve “Cartier Dünya Kadın Girişimcilik Ödülü” jüri üyeliğini yürütüyor.

Kadın girişimcilere destek veriyor

Alaton, bazı konularda özellikle hassas yeni ve taze fikirlerin vücut bulması için girişimcilere uzun yıllara dayanan tecrübesi ile destek veriyor. İş ve sosyal yaşamda kadınlara destek olunması gerektiğini savunuyor. Konuşmacı ya da davetli olarak yer aldığı etkinliklerde kadın dayanışmasını destekleyen söylemleriyle girişimci hemcinslerini cesaretlendiren Alaton, aktif olarak bu fikrin yayılması ve eyleme geçirilmesi için çeşitli kuruluşlarda görev alıyor. Alaton, Kadın hakları, kadının güçlenmesi, girişimcilik gibi konularda televizyon programlarında, üniversitelerde, çeşitli dernek, vakıf ve organizasyonlarda aranan aktif bir konuşmacı.

Sanat tutkunu

İş yaşamının yanı sıra sanatsal faaliyetleri ve koleksiyonlarıyla da tanınan Alaton, resim ve modern sanatlara üniversite yıllarından bu yana ilgi duyuyor. Alaton’un sıra dışı bir sanat anlayışı var: “Sanat, kafası karışık olanı sakinleştirmeli, sakin olanın da kafasını karıştırmalı”. Contemporary Art İstanbul Danışma Kurulu Üyesi olan Alaton’un geniş bir resim koleksiyonu bulunuyor.

Alaton, ABD-New Jersey’de Fairleigh Dickinson Üniversitesi, İş İdaresi ve Yöneticilik bölümünden mezun oldu. Master’ını New York Üniversitesi’nde, Sosyal Bilimler dalında tamamladı. Alaton, Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Alvimedica, Tıbbi Ürünler San. ve Dış Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütüyor. Leyla Alaton, Türk-Fransız ilişkilerine katkılarından ötürü Fransa’nın en büyük devlet nişanı olan Légion d’Honneur ile ödüllendirildi.

Konuşma Konuları

 • Kadın İstihdamı- Kadın Hakları
 • Bir Kadının Gözünden İş Dünyası
 • Kadın Girişimciliği

Videolar

Murat
Germen

Sanatçı – Fotoğrafçı

Sanat ve Yeni Medya

Fotoğraf ve Mimarlık

Planlama

Çağdaş Sanat

Kentleşme

İklim Değişikliği

Biyografi

Murat Germen fotoğrafı ifade araştırma aracı olarak kullanan, İstanbul’da yaşayan ve çalışan bir sanatçı, eğitimci ve arşivci.

Germen, aşırı kentleşme ve soylulaştırmanın etkileri, mülkiyet – mülksüzleştirme, katılımcı vatandaşlık, kent hakları, yerel kültürlerin sürdürülebilirliği, insanın doğada neden olduğu tahribat, iklim değişikliği, küresel ısınma ve su hakları gibi konulara odaklanıyor.

Kültürel, mimari mirasın ve belleğin sürdürülebilirliği konusunda belge / kurgu üretmeyi bir çeşit katılım ve direniş olarak yorumlayan Murat Germen, bunu yaparken sıradanlıktan kaynaklanan aşinalığı kırmayı ve ortaya çıkan görselliğin beklenmedik bir algıya zemin yaratmasını amaçlıyor.

Germen’e göre kentler sakinlerinin kendilerine has yaşama hallerini ve barınaklarını şekillendirdiği alanlar. Bu yüzden onları inşa eden toplumların aynasıdırlar, bir kültürü kurduğu şehirler üzerinden okuyabilirsiniz. Kentler, toplumların hakiki ruhunu gözlemleyebileceğiniz açık hava antropoloji / etnografya müzeleri gibidirler.
Germen sanatın teknolojiyle bağına vurgu yapıyor ve teknoloji kullanımının yeni ifadeler üretme şansı verdiğini, içerik ve söylemlerin teknoloji sayesinde daha farklı görünebildiğini söylüyor.

Murathan Mungan’ın sanatçının “Yeni Türkiye” adlı ilk monografisi için ürettiği özgün yazıda yer alan bazı saptamalar, Murat Germen’in üretim güdülerine de ışık tutuyor: “Murat Germen’in ustalık ve zanaatın bileşimi olan işlerine bakıldığında, onun öncelikle meselesi olan bir fotoğrafçı olduğu görülür. … Germen’in gözü bence ‘sinemaskop’ bir duyarlılık taşıyor. … Bu tutumu her fotoğrafa hem görsel hem zihinsel bir genleşme sağlıyor. Germen sadece fotoğraf çekmiyor, imge üretiyor. … Germen fotoğraflarının metinsel bir altyapısı var; birkaç fotoğrafına baktıktan sonra onun yakalanmış anlardan, durumlardan çatısı olan bir anlatı kurmak istediğini anlıyoruz. Yalnızca görülmeyi değil okunmayı da istiyor bu fotoğraflar…”

Fulbright burslusu olarak gittiği Massachusetts Institute of Technology’den (MIT) mimarlık yüksek lisans derecesini Amerikan Mimarlar Birliği (AIA) Altın Madalyası ile alan Germen, Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde fotoğraf, sanat ve yeni medya dersleri veriyor. Fotoğraf, mimarlık, planlama, yeni medya ve sanat konularında birçok basılı çevrimiçi yayını olan Germen, uluslararası platformda onlarca konferansta konuşmacı olarak yer aldı ve almaya devam ediyor.
Murat Germen yurt içinde ve yurt dışında 80’in üzerinde kişisel / karma sergiye katkıda bulundu. Sanatçının farklı eserlerine ait 400’ün üzerinde edisyon, yurt içi / yurt dışındaki kişisel koleksiyonlara ve İstanbul Modern, Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi, Torun Çağdaş Sanatlar Merkezi (Polonya), Benetton Vakfı’nın Imago Mundi – Istanbul Codex, Yapı Kredi Kültür Sanat, Odunpazarı Modern Müze, Müze Evliyagil koleksiyonlarına dahil edildi.

Konuşma Konuları

 • Kentleşme
 • Katılımcı Vatandaşlık
 • Kent Hakları
 • Yerel kültürlerin sürdürülebilirliği
 • İklim Değişikliği ve Küresel Isınma
 • Kültürel Mirasın Sürdürülebilirliği
 • Sanat ve Teknolojinin Birlikteliği

Videolar[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]