Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  KİTAPLAR   /  Nermin Bezmen Kitapları   /  Zihnimin Kanatları
Nermin Bezmen - Zihnimin Kanatları

Zihnimin Kanatları

Ruh, beyin ve yürek anlaşmamızın bütünlüğünde, bize farklı gerçekleri yaşatabilecek olgulardır hayaller ve rüyalar. Hakikatler nasıl rüyalara ve hayallere geçişler yapabiliyorlarsa, onlar da gerçeklere dönüşebilir. Hayaller, uyanık olduğumuz anların rüyalarıdır. Onlar, rüyalardan gerçeğe uzanan geçiş serüvenleridir.

Gerçeklerin zorluğunun ve kırıcılığının, hayal gücümü öldürmeyeceğini bilmek, yaratıcı düşlerimi her dem taze tutabileceğimi hissetmek beni rahatlatıyor. Bu, inanılmaz kuvvetle bir bağımsızlık ve hürriyet hissi. Hayallerimi, rüyalarımı hiç kimsenin ve hiçbir olayın esir alamayacağını bilmenin derin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyorum. Bu huzurun beni sonsuz mutluluğa eriştireceğinden eminim.

Evet, ben ve benim düşlerim… Bir gün yapayalnız ve çırılçıplak kalabilirim, her türlü zenginlikten, nimetten ırak ama zihnimin kanatları bedenimi örtecektir o gün. Bembeyaz, köpük beyazı kanatlarım. Yumuşak, sevecen ve uçucu kanatlarım. Bedenimi sonsuz bir uyum içinde sarıp, düşlerimin gerçeklerini yakalamam için yine sınır ötesi, sınırsız güzelliklerde ve dünyalarda uçuracaklar beni. O zamana dek çoktan öğrenmiş olacağım canlı ve cansız tabiatta ne varsa hepsinin ruhlarını hissetmeyi ve her birinin ruhunu taşırmışçasına onlar adına hissetmeyi. Ruhumu ve bedenimi üşümekten ve yalnızlıktan ırak tutacak tabiatta, algılayabildiğim tüm renk, ses, görüntü ve dokuları tanımış, anlamış, olacağım. O gün, bedenimin nefes alıyor olması veya olmaması hiç fark etmeyecek, tabiata karışmış olacağım. Geride zihnimin kanatları kalacak… Ruhum, yüreğim ve bedenim adına çırpınan… (Arka Kapak)