Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  medyailiskileri-blog   /  Yetkinlik havuzunda yüzmeyi öğrenmek!

Yetkinlik havuzunda yüzmeyi öğrenmek!

İçerik Fabrikası Editörlerinden Esra Ulutaş Atan, İnsan Kaynakları’nın en sık kullandığı kavramlardan biri olan “Yetkinlik” ile ilgili kısa, öz, prati bir tanımlama yapıyor. “Yetkinlik bazlı mülakatlar, yetkinlik matriksleri, yetkinlik ölçütlü performans sistemleri… Yetkin olabilmek veya yetkinliklerini ortaya koyabilmek, işe göre yetkin, işleyişe göre… Ön yetkin, son yetkin…”

Bunlar ne anlama geliyor ve neye göre, kime göre şekilleniyor? Esra Ulutaş Atan İçerik Fabrikası için kaleme aldığı yazısında “Yetkinlik dediğimiz şey, bir işi yapabilmen için sende olması gerekenin adıdır esasen.” şeklinde bir tarif veriyor. Özellikle de farkındalık konusuna değinilen yazıda, İnsan Kaynakları tarafından yapılan ölçümlemeler ile söz konusu işin bize uygun olup olmadığının ölçümlendiği anlatılıyor: İnsan kaynakları tarafından iş sana uygun mu sen işe uygun musun ilk tanışmada ölçümlenir. Ne okuduğundan öte okuduğundan veya öğrendiğinden sana ne kaldığının diğer bir adıdır. Herkes işletme okuyabilir örneğin ama her işletme okuyan yönetsel yetkinliklere sahip olamaz mesela. Biraz karakter biraz da eğitimin harmanlanmış halidir aslında yetkinlik dediğimiz. Kişinin fark ederse parlatabildiği yıldızı da diyebiliriz. Fark edebilmek de bir yetkinliktir, en kıymetlisinden üstelik.”

İnsan Kaynakları departmanlarından sürekli duyduğumuz belki de üzerinde nedir diye pek düşünmediğimiz “yetkinlik” kavramı üzerine daha çok bilgi edinebileceğiniz, kendi yetkinlikleriniz nedir diye düşünürken neleri dikkate almak gerektiğini öğrenebileceğiniz bu yazının tamamını satın almak için lütfen tıklayın

YAYINA HAZIR, YASAL İÇERİĞİN İLK ADRESİ: İÇERİK FABRİKASI

İçerik Fabrikası, Türkiye’nin ilk ve tek, “yayına alınmaya hazır” ve “yasal” içerik satış platformudur. Hazır İçerik’ten kastımız şu: Kullanıcıların başlık, spot ve giriş kısmını görebildiği, ödemelerini yapar yapmaz satın alım gerçekleştirebilecekleri ve hemen yayınlayabilecekleri içeriklerdir. Aylık düzenli ya da ihtiyacınız olan sürede/sürelerde de istediğiniz içeriği talep edebilirsiniz.

İçerik Fabrikası’nda 100’den fazla yazar, binlerce içerik, onlarca fotoğrafçı, yaratıcı editör, tasarımcı ve uygulamacı yer alır. İç ve dış müşterilerine ulaşmak isteyen kurumlar özel olarak hazırlanmış içeriği, istedikleri konu, format ve tasarımda bu platformdan temin edebilirler. İçerik Fabrikası’nda aradığınız içerik yoksa ayrıca ısmarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra istediğiniz temada, röportaj siparişi de verebilirsiniz. Talep formunu doldurmanız yeterli… Hazır ve özel yazı siparişlerinizin yanı sıra editör ve yazar havuzundan da talepte bulunabilirsiniz. Editörlerimiz sizin için uzaktan ya da belirli süreli olarak kurumunuzda hizmet verebilir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

  • Mülakat sürecinde ifade gücünün etkisi
  • Sade ve sadece eğitim
  • Profesyonellik çizgisini ihlal eden egonun mülakatı ve yansımalar

BENZER YAZILAR

  • – Şirket performansını artırmanın yolları
  • – Profesyonellik çizgisini ihlal eden egonun mülakatı ve yansımalar
  • – Bu gençlikte iş var da… gençliğe iş var mı?