Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  KİTAPLAR   /  Sevil Atasoy Kitapları   /  Yeraltındaki Melekler ve Yerüstündeki Şeytanlar
Sevil Atasoy - Yeraltındaki Melekler Yerüstündeki Şeytanlar

Yeraltındaki Melekler ve Yerüstündeki Şeytanlar

Adli Tıp ve suç-bilim uzmanı Sevil Atasoy’un Yeraltındaki Melekler, Yerüstündeki Şeytanlar adlı yeni kitabında yeni sırların kapısı aralanıyor. Atasoy yine meslek hayatı boyunca karşılaştığı gerçek olaylara dayanan polisiye-gerilim örneklerini anlatmaya devam ediyor. Kitapta ayrıca, polisiye roman yazmak isteyen yazar veya yazar adaylarına ipuçları da veriliyor.

Tecavüzler, intihar süsü verilmiş cinayetler, seri katiller, 22 yıl idam hücresinde bekleyenler, ihbarı ciddiye almayan ihmalkâr polisler, işbilir dedektifler, masum aile reisi görünümlü sapıklar, Michael Jackson’ın ölümü, ölümden şans eseri kurtulanlar, betona gömülenler, müneccimler ve medyumlar, parmak değil kulak izinin peşine düşenler, ünlü TV dizisi Dexter’dan ilham alanlar…

“Yeraltındaki Melekler, Yeryüzündeki Şeytanlar”ın en ilgi çekecek ve kamuoyunda tartışma yaratacak bölümü, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümü ve ortaya atılan suikast iddiaları. Özal’ın yıllar sonra açılan mezarında, naaşının çürümemiş olmasından, mezarda karşılaşılan suyun ne anlama geldiğine kadar konuyla ilgili çarpıcı bilimsel bilgiler aktarılıyor bu bölümde.