Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Ülkü Keldal

Ülkü Keldal

Ülkü Keldal

Ülkü Keldal

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzm Dr.

Ülkü Keldal, çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı. Uzmanlığı içinde özel ilgi gereksinimine sahip otizmli çocuklar dikkat çekiyor. Tarih boyunca bireyler olarak en önemli konumuz çocuklarımız. Onlardan daha değerli bir varlık bir fikir bulmakta küresel olarak hemfikiriz. Bununla birlikte, tarihin hiçbir döneminde çocuklarımıza olan tutkumuz bu kadar bilgiyle beslenmemişti. Dijital teknolojilerin ve iletişim teknolojilerinin katkısıyla hepimiz birbirimizle paylaşım yapıyor olsak da, en kritik konu bilgi çeşitliliği, kirliliği ve pek çok değişik konuda kendini gösteren farklılık. Sonuç olarak işimiz zor. Tam da bu noktada uzmanlar imdadımıza yetişiyor. Keldal, uzmanlığıyla kafamızdaki pek çok soruya yanıt bulmamızı kolaylaştırıyor.   

Her ailenin, çocuğunun gelişim sürecinde bazen dönemsel olarak bazen de sürekli profesyonel olarak desteklenmeye ihtiyaç duyabiliyor. Bir tedavi için gittiği hastanede geçirdiği süreç, bir çocuğun hayatı boyunca taşıyacağı izler bırakabilir. Tedavi veya ameliyat olacak çocuklara yaşına, gelişim düzeyine göre aktarım yapmak üzere Keldal aileleri yönlendiriliyor, kendilerini güvende hissetmeleri için çocuklarla çalışıyor.

Prosedürde normal gelişim gösteren çocuklar için hazırlanan eğitimden farklı bir eğitime ihtiyaç duyan, herkesle aynı sırada öğrenmeyen, daha hızlı veya daha yavaş öğrenen çocukların durumunun doğru değerlendirilmesi, tespitlerin doğru yapılmasının önemine vurgu yapan Keldal, hem özel gereksinimli, hem de normal gelişim gösteren çocuklarla çalışıyor.

Keldal, Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitim bölümünü bitirdi. Ardından Danimarka’da University Of Aarhus’da “Çocuklar için ev terapileri” bölümünden masterını tamamladı. Halen Almanya’da bulunan University of Erfurt’ta Çocuk Gelişimi alanında doktorasını yapmaktadır. Aynı zamanda Okan Üniversitesi ve İstanbul Kent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta ve Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi ve Academic Hospital’da çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı olarak çalışmaktadır.

  • Pedagoji,
  • Çocuk gelişimi,
  • Kişisel gelişim,
  • Anne-çocuk