Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Turgay Biçer, Prof. Dr.

Turgay Biçer, Prof. Dr.

Turgay Biçer

Turgay Biçer, Prof. Dr.

Yazar, Eğitmen, Danışman, Mentor

Prof. Dr. Turgay Biçer, NLP sistemi, koçluk ve mentorluğun öncü uygulamacılardan. Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği’nin Kurucu Başkanı ve aynı zamanda Avrupa Birliği Bünyesinde bir kuruluş olan ECO- C’nin uluslararası iletişim eğitmeni. Türkiye’nin önde gelen kurumuna eğitim veriyor ve danışmanlık yapıyor. Biçer, ülke olarak kazandığımız sportif zafer ve başarıların arkasındaki özel isimlerden. Çok uzun listeden; hafızalara kazınan birkaç örnek; UEFA Kupasını Kazanan Galatasaray Futbol Takımının,  2002 Dünya ve 2003’te Konfederasyon Kupasında 3. olan A Milli Futbol Takımının, Dünya Şampiyonu olan Yelken Milli Takımının, 2004 Atina Olimpiyatları’nda madalya alan Olimpik sporcuların, Koraç Kupasını Kazanan Efes Pilsen’in, Avrupa Şampiyonu olan Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı… Alanında rekorlara imza atan birçok sporcu ve kulüplerin mentorluğunu yaptığı gibi  süper Lig hakemleri, futbol başta olmak üzere basketbol, voleybol, tenis antrenörleri gibi eğitimcilerin eğitimlerinde  spor psikolojisi, liderlik, takımdaşlık ve motivasyon konularında aktif rol oynadı.

Biçer, TMOK başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası meslek kuruluşlarının üyesi. Avrupa ve Amerika Spor Psikologları Birliği (APA, FEBSAC), TMOK, Spor Bilimleri Derneği,  ANLP, ISCHPER bu kuruluşlardan bazıları.

Uzun yıllar sporcu ve antrenör olarak spor dünyasında aktif olan Biçer, akademik çalışmalarını İngiltere ve Amerika’da tamamladı. Marmara ve  Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde dersler veriyor.

Liderlik


Evrensel liderlik ilke ve değerlerini yerel değerlerle harmanlayıp, kendine özgü bir liderlik modeli ile liderlerin hayallerini gerçekleştirmeyi somut çalışmalarla gösteriyor.

 

Etkili Liderlik ve Karizma


Farklı isim ve içerikte kurum ve kişilere özgü olarak tasarlanan, çözüm odaklı, teorik bilgiler, yaşamdan örnek ve deneyimlerle harmanlanarak Türk insanına ve kültürüne özgü sistemleştirilmiş ve sonuç alınmış uygulamaları içermektedir.

 

İlham Veren Motivasyon Konuşmaları


Turgay Biçer yılların deneyimlerini sahnede, sınıfta, nerede olursa olsun doğal, yalın; zor anlaşılan teorileri bile kolay anlaşılır bir şekilde samimi, sıcak, heyecanlı bir şekilde dinleyici kitlesiyle paylaşır. Konserve olarak tasarlanan, açıklık ve yalınlıktan uzak, kültürümüze ters olan ve inanmadığı şeylerden hep uzak durmaktadır. Bunun yerine kişiye, kuruma ve problemlere karşı özel ve özgün tasarlanan, sonuç odaklı ve ayakları sağlam yere basan bilgi ve uygulamalardan anlatımlar yapmaktadır.

 

İletişim


Turgay Biçer iletişim odaklı konuşmalarında diğer çalışmaları gibi fark yaratmayı amaçlar. Sadece sözcüklerin nasıl konuşulması ve söylenmesi değil, aynı zamanda nasıl daha zengin, daha üretken, daha anlamlı ve insan yüreğine daha derinden konuşulacağını anlatmayı amaçlar.

 

Takımdaşlık


Günümüzde başarılı denilenince ekip olarak çalışmak gelmektedir. Zira başarılı kişiler ve kurumlar ekip veya takım olarak çalışabilmeyi öğrenmiş dinamik, farklı ve nitelikli bireylerden meydana gelir.

Takım olmak bizim kültürümüzde düşünce olarak benimsense bile, eylemde aynı kabulü pek görmez. Turgay Biçer, konuşmalarında başarılı bir takım ve ekip olmayı adım adım dinleyicilerine aktarırken, istenilen düzeyde bir takım yaratmanın inceliklerinin yanı sıra ekip üyelerinin nasıl davranması gerektiğini de somut adım uygulamalı örnekleri ile dinleyicileri ile paylaşmaktadır.

 

Değişim Yönetimi


İnsanların ve kurumların önündeki önemli engellerden birisi gelişimi sürekli kılamamalarıdır. Zira her değişen yenidünya düzeninde yeni gelişimler ve buluşlar insanı ve kurumları sürekli değişime, bir anlamda daha iyiyi aramaya itmektedir. Bu gelişmelere uyum sağlayamayan ve yeterli esnekliği gösteremeyen kişi ve kurumlar ne yazık ki rakiplerinin gerisinde kalmakta, saha dışına itilmektedir.

 

Turgay Biçer, “Değişim Yönetimi” konuşmalarında, değişimlere nasıl uyum sağlanacağını göstermenin yanı sıra daha esnek ve girişken olabilmenin sırlarını Türk kültürüne özgü olarak dinleyicilerine daha önceki somut uygulamalardan örnekler vererek paylaşmaktadır.