Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Tuncay Vural

Tuncay Vural

Tuncay Vural

Tuncay Vural

Koreograf, Bilinçli Ritmik Yaşam Merkezi Kurucusu ve Eğitmeni

Tuncay Vural bir performans sanatçısı. İddiası, hepimizin bir ritmi olduğu yönünde: “Bırakın dansı, yolda yürürken bile bir ritmimiz var. Gün içinde o kadar çok ritmik hareket yapıyoruz ki… Aslında bir müzik çalmış olsa, dans ettiğimizi anlarız.” Vural, motivasyon ve telkin çalışmasıyla kişisel gelişimin aranan eğitmeni, aynı zamanda popüler bir konuşmacı.

Vural bireyi  şöyle tarif ediyor: “Günlük yaşam içinde endişe, kaygı, unutkanlık, uykusuzluk, ağrı, aşırı yorgunluk, stres, kilo, depresyon gibi sorunları yaşamayan kimse yok. Bunlar çağımızdan kaynaklanıyor. Bunları yaşamamızın nedeni bedenin beynimizden başlayan ve eklemlerimize kadar devam eden detaylarını çalıştırmamamız. Çağımızın insanı en az kendisine zaman ayırıyor. Kendimize zaman ayırmak konusunda cimri davranıyoruz.”

İnsan psikolojisi ve karakterine yönelik araştırma ve çalışmaları yapan Vural, “StyleGym”, Ritmik Yaşam, “Dansınız Karakterinizdir” ve “Bilinçli Ritmik Yaşam Programı” ile önemli projelere imza attı. “Dansınız Karakterinizdir” 2010’da Finlandiya’daki Jyvaskyla Üniversitesi tarafından da onaylandı. “Bilinçli Ritmik Yaşam” ve “Ritmik Yaşam” Eğitim Programını, kurumsal  eğitimlere de  dönüştüren Vural, bireysel eğitimlerini, kurucusu olduğu “Bilinçli Ritmik Yaşam Eğitim Merkezi’nde” uyguluyor.

Vural, dans kariyerine 1985 ve 1986 yıllarında düzenlenen Türkiye Dans Şampiyonası’nda, tekler ve çiftlerde iki yıl üst üste birincilik alarak “Türkiye Dans Kralı” unvanıyla başladı. İtalya, Fransa, Hollanda ve Amerika’da koreografi, dünya şov dansları, drama, psikoloji alanlarında eğitimler aldı.Yurt dışı çalışmaları sırasında, bireyin ruhsal ve bedensel sağlığının bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiği inancını kuvvetlendiren Tuncay Vural, psikoloji alanında çalışmalarına ağırlık verdi. Televizyon eğlence programlarının ve birçok ünlü isimin sahne çalışmaları koreografi danışmanlığını üstlendi.

  • Bedeniniz Konuşuyor! Dinliyor Musunuz? (Beynin Bedene Hakimiyeti, Kasların Müzik Eşliğinde Gelişimi, Takım Çalışması-Motivasyon)
  • Herkes Dans Edebilir! Dansınız Karakterinizdir! (İlk Ritim Eğitimimiz, Görünen ve Gerçek Karakterler, Temel Karakter Gizlenemez, Dansınız Sizi Ele Verir)
  • Bilinçli Ritmik Yaşam
  • 1