Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  KİTAPLAR   /  Metin Uca Kitapları   /  TÜH!
Metin Uca - TÜH!

TÜH!

Otur Anla Rahatla Kitabı

Kafası başka yerlerde çalışanlar için test kitabıdır (çatlak ampulle aydınlananlar için de etkilidir).

Bu kitabı alıp iyi şeyler dileyin. Çünkü bu da kendi çapında bir Ha Secret kitabıdır, dört yılı nasıl geçirdiğinizi anlayın. Dizinizi dövmek yerine bazen gülümseyerek bazen de yumruk yemiş gibi soruları yanıtlayın. Bu da sizin hayat yerleştirme sınavınız olacaktır.

AKP iktidarının son dört yılı herkes için baş döndürücü oldu. Toplum dinle yoğrulurken biz yeniden şekillendirilirken sessiz kaldık. Balık hafızalı olduğumuz ve her şeyi de kolay unuttuğumuz için bize dayattıklarını kolayca kabul ettirdiler. Hiç sesimizi çıkarmadık.
Tepkilerimiz de tuhaflaştı. Hak aramak için sadece kolalı içecek içip reklam filmindeki mankenle öpüşemediğimiz için tüketici kurumuna şikâyete gittik. Dizi karakterleriyle özdeşleştik, askerin başına geçirilen çuvalın öcünü sinema filmiyle aldığımıza inandırdılar bizi. Öyle garip bir illüzyon sardı ki her yanımızı, kimin poposunu görmek istersiniz anketine 47 bin yurdum evladı ciddi ciddi oy kullandı. Şişme bebekle ilişki zina olur mu diye soran Ramazan tartışmamız New York Times’a konu olurken, duayla kuraklık çözümü bulmaya, aklı bir yana bırakıp sınav öncesi türbe duvarlarına istediğimiz bölüm adı yazmaya başladık.
İşte böyle bir ortamda unutma, unutturma diye tüm balık hafızalılar için aklımızın en iyi çalıştığı atasözlerine geçmiş bir mekânı da anımsatan bu kitabı hazırladık.

Haydi bakalım, hayat bir sınav, şokunu çıkarmadan son dört yılda neler olduğu soruları karşınıza gelsin. Allah zihin açıklığı versin.

Bu kitabı tersten de okuyabilirsiniz. (Bu öneri sağdan sola biçiminde kullanılmamıştır.)

Yapay tatlandırıcı içermez. Hiçbir domuza yağ yakmadığından domuz yağı da yoktur.

Başbakanın sayın danışmanları bu bir gülmece kitabıdır lütfen dava açmayınız.