Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  KİTAPLAR   /  Sedat Birol Kitapları   /  Sedat Birol’a Harvard Business Review’dan ödül

Sedat Birol’a Harvard Business Review’dan ödül

Harvard Business Review Türkiye ve INSEAD’ın özel bir metodoloji çerçevesinde belirlediği CEO’lar KoçSistem’in katkılarıyla düzenlenen gecede ödüllerini aldı. Eczacıbaşı Topluluğu Sağlık Grubu Başkanı Sedat Birol’a, “En İyi Performans Gösteren İlaç Sektörü Lideri” ödülü takdim edildi.

Harvard Business Review Türkiye, en iyi performans gösteren CEO’lara yönelik dünyada 2 yıldır gerçekleştirilen çalışmayı Türkiye’ye taşıdı. Bu çalışma, Avrupa’nın en saygın işletme okullarından INSEAD’da geliştirilen özel bir metodoloji kullanılarak gerçekleştirildi. INSEAD’daki özel bir ekip, halka açık şirketler arasından belirli kriterlere göre seçtiği 100’den fazla şirketi değerlendirmeye aldı. Ulusal ve uluslararası güvenilir veritabanlarından toplanan veriler ışığında oluşturulan çalışma sonucunda Türkiye’nin En İyi Performans Gösteren CEO’ları belirlendi. Eczacıbaşı Topluluğu Sağlık Grubu Başkanı Sedat Birol, “En İyi Performans Gösteren İlaç Sektörü Lideri” ödülünü aldı.

Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar TURAN, “Son yıllarda CEO’ların performansı konusunda ciddi tartışmalar yaşanıyor. Bugün artık CEO’ları yeni kriterlere ve bakış açılarına göre değerlendirmek gerekiyor. Bu çalışmada amacımız bu konuyu gündeme getirmek ve CEO’lara zorlu yolculuklarında destek olabilmek ” dedi.

Metodoloji Hakkında: En İyi Performans Gösteren CEO’lar çalışması Harvard Business Review Türkiye ve Avrupa’nın en saygın işletme okullarından INSEAD’ın ortak çalışması ve KoçSistem’in katkılarıyla gerçekleştirildi. INSEAD’daki veri toplama ekibi, Türkiye’de halka açık şirketleri inceledi. BIST TÜM endeksine dahil olan şirketler içerisinden 31-12-2014 tarihi itibariyle piyasa değeri 100 milyon TL ve üzeri olan şirketlerden bir değerlendirme listesi oluşturuldu.. Bu şirketlerin CEO’larında en az 2 yıl o şirkette görev yapmış olma şartı arandı. Bu kriterleri sağlayan şirketler INSEAD’ın istatistik ekibi tarafından modele entegre edildi ve değerlendirme sonuçlandırıldı.

Ödül Hakkında: En İyi Performans Gösteren CEO’lara takdim edilen ödüller aslında birer sanat eseri. Sanatçı Alper Aydın tarafından bu geceye özel olarak yapılan bu eserler, CEO’ların sert ve rekabetçi doğal ortamlarına kişisel dokunuşlarını ve kattıkları rengi sembolize ediyor.