Sedat Birol

Eczacıbaşı Holding Sağlık Grubu ve Kurumsal İletişim Eski Grup Başkanı
Sedat Birol
Eczacıbaşı Holding Sağlık Grubu ve Kurumsal İletişim Eski Grup Başkanı

Tüketici İçgörüsü, Karar Verme, Davranış Ekonomisi, Tutum Davranış, Pazarlama trendleri, Akıllı Alışveriş

Sedat Birol, lisans eğitimini Almanya’da Aachen Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde, lisansüstü eğitimini Amerika’da Florida Atlantic Üniversitesi’nde tamamladı. Profesyonel iş hayatına Amerika’da atılan Birol, 1990’da Eczacıbaşı Topluluğu’na katıldı. Birol, Eczacıbaşı Özgün Kimyasal Ürünler, Eczacıbaşı-Baxter ve Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür, Sağlık Grup Başkanı, Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim Grup Başkanı görevlerinde bulundu.  İSO ve TAİK (Türk-Amerikan İş Konseyi) bünyesinde Topluluğu temsil etti.

Birol, disiplini ve esnekliği kendisine hayat prensibi edinmiş ve bunu gündelik yaşama başarıyla adapte eden biri olarak tanınıyor. Birol, öğrencilik yıllarının büyük bir kısmını geçirdiği Almanya’da disipilini, lisanüstü eğitimi nedeniyle bulunduğu ve profesyonel iş hayatının ilk tohumlarının atıldığı Amerika’da da esnekliği öğrendiğini belirtiyor.

İş, aile, sosyal ve özel hayat dengesinin önemine vurgu yapan Birol, hepsine yeteri kadar vakit ayırabilmenin sadece başarının değil aynı zamanda mutluluğun da anahtarı olduğuna inanıyor. Kendi deyimiyle “Hayatla Dans” etmenin yolunun bu dengeden geçtiğini kaydeden Birol, çok ciddi sorumluluklar altındayken de insanların hayattan ve işlerinden keyif almalarının önemli olduğunun altını çiziyor.

Birol, sosyal hayatında da renkli bir kişilik olarak karşımıza çıkıyor; tenis ve dans hayatında bambaşka bir boyut kazanıyor. Çocukluk yaşlarında başladığı tenis 53 yıldır süren bir tutku. Birol’un diğer tutkusu ise dans… “Güzel bir müzik ve kaygan bir zemin olunca hala yerimde duramıyorum” diyen Birol, koçluk sertifikasına sahip.

  • Hayatla dans
  • Akademinin Dışında Başarının Temel Anahtarları
  • İş – Özel hayat Dengesi
  • Başarıya Götüren 10 Anahtar
  • 1