Cem Tarık Yüksel

Cem Tarık
Yüksel

Unilever İsrail CEO

Fütürist

Koç

Geleceğin Meslekleri

Kariyer

Gelecek İş Modelleri

Trendler

Biyografi

Fütürist, Cem Tarık Yüksel çok farklı tecrübeleri bir araya getirebilmiş az sayıdaki üst düzey yönetici arasında gösterilebilir. Mühendis kimliğiyle yıllarca operasyon içinde yer alan Yüksel, kariyerinin önemli bir bölümünü insan kaynakları alanında başarılı bir yöneticilikle geçirdi. Dünyanın önemli yönetim okullarından bir tanesi olarak nitelendirilen Unilever’deki çalışma hayatı boyunca yönetim stilleri, liderlik, koçluk, tedarik zinciri ve insan kaynakları konularında bilgi birikimini ve edindiği tecrübelerini, gelecek vizyonu ve projeksiyonlarıyla paylaşıyor. Değişimi şekillendirmek mottosuyla gelecek konuşmaları yapan Yüksel’in vurgusunu şöyle özetlemek mümkün “Başarı formülü, değişime ayak uydurmak ya da onu yönetmeye çalışmak değil. Bir adım daha ileri gitmek ve değişime liderlik etmek…”

Fütürizm ve Değişen Liderlik Anlayışı

Yüksel, pek çok üniversitede, şirkette ve sivil toplum kuruluşunda fütürizm temalı konuşmalar yapıyor, çeşitli zirvelere katılıyor, workshop’lar düzenleyerek eğitimler veriyor. Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini de sürdüren Yüksel, globalleşen dünyada hızlı bir değişimin yaşandığını ve bu değişime uzak kalmanın mümkün olmadığını savunuyor. Konuşmalarında ise geleceği, değişimi ve değişimi şekillendirmeyi, yönetim ve liderliği anlatıyor. Kısaca bugünün ve geleceğin liderleri ve İK çalışanlarıyla başarının formülünü paylaşıyor.

Uluslararası Şirketlerde Başarı Hikayesi

Gelecek konularında iddialı konuşmacılardan biri olan Yüksel’i daha yakından değerlendirebilmek için eğitim ve kariyer yolculuğuna mercek tutmak faydalı olur çünkü; farklı hedef kitleler, geleceğe dair trendler, yönetim ve dinamik disiplinlerden oluşuyor. Yüksel, Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu. İşletme ihtisasını İstanbul Üniversitesi’nde yaptı.1987’de katıldığı Unilever’de değişik fonksiyon, kategori ve ülkelerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Algida Türkiye Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevini takiben, İtalya’da Unilever Avrupa Dondurma Operasyonu’nda yeni ürün lansmanları, yatırımlar ve teknoloji geliştirmelerinden sorumlu Teknoloji Direktörü olarak çalıştı. Operasyonel Board üyesi olduğu Avrupa Dondurma Operasyonu Planlama ve Lojistik Direktörlüğü görevini takiben, Unilever Türkiye-İran-Orta Asya-Kafkasya İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Halen Unilever İsrail CEO’su olarak görevini sürdürüyor.

Konuşma Konuları

  • Gelecek 10 Yılda Öngörülen İş Dünyasını Etkileyecek Değişimler (Teknoloji-Ekonomi-Toplum-Kaynaklar)
  • Gelecek ve Çalışma Hayatı (Çalışma Ortamı-Yetenek Yönetimi-Liderlik Tarzı)