Volkan Öge

Volkan
Öğe

Dijital Pazarlama Uzmanı ve Youtuber

Viral Video

Viral Reklam

Motivasyon

Pazarlama

Biyografi

Volkan Öge, Türkiye’nin ilk Youtuber’larından, inşaat mühendisi olarak başladığı kariyerinde 2008 yılında değişiklik yapmaya karar verdi ve önce metin yazarı olarak çalışmaya başladı. Dijital reklam çalışmalarında yazarlık yaparken bir yanda da amatör ve profesyonel olarak video projeleri üretmeye devam etti.

Dijital içerik üreticisi

2012 yılında sinema projesi yapmak üzere farklı bir kulvara yelken açtı. Yazar ve oyuncu olarak yer aldığı “Patlak Sokaklar” adlı filmi vizyona girdikten sonra 2013 yılında Batesmotelpro’yu aldığı yatırımla birlikte bir dijital video ajansına dönüştürdü. Burada kreatif direktör olarak çok sayıda dijital reklam filmi projesi gerçekleştirdi. Batesmotelpro aktif olarak markalara dijital video içeriği üretmeye devam ediyor.

Volkan Öge, halen kurucularından olduğu ve Youtube network ile dijital içerik konularında faaliyet gösteren bir medya şirketi olan Hypers’da kreatif direktör olarak görev alıyor.

Viral çalışmalarıyla ünlü

Youtube için yaptığı işlerin yanında markalar için özel reklam projeleri de üreten Volkan Öge projeleri arasında önemli bir yer tutan viral çalışmaları şöyle tanımlıyor: “Viral işlerin, en azından bizim yapmaya çalıştığımız şekliyle tarifi aslında insanların tercih ederek izleyecekleri reklam filmleri. Geleneksel reklam işleri ile bambaşka dinamikleri olan bir iş. TV reklamları ile karşılaştıracak olursak, hiçbir TV reklamını açıp da kolay kolay internette izlemezsiniz. İnsanlar yaptığınız bir filmi izlemek, hatta izlettirmek istediği zaman, eğer ki içinde marka için reklam vazifesi görecek bir tasarım da varsa son derece etkili sonuçlar elde edilebiliyor.”

Dijital dönüşüm üzerine…

Televizyon ya da geleneksel mecralar ve burada içerikle izleyiciyi buluşturan bakış açısının kemikleşmiş alışkanlıklarından vazgeçmesi gerektiğini savunan Volkan Öge, “uzun yıllardır dijitale dönüşümün yavaşlığını hayretler içerisinde izliyorum. Ertelenip duran kaçınılmaz bir tablo var ortada. Zaman geçtikçe dijitalin öneminin daha da arttığını göreceğiz”, diyor.

2019 yılında yeni Youtube kanalı olan Volkan Öge Geliyor’u açan Öge, bu kanal üzerinden kişisel video ve müzik çalışmalarını yayınlamaya devam ediyor.

Konuşma Konuları

  • Viral video ve viral reklam nedir? Nasıl yapılır?
  • İnternette neden paylaşıyoruz?
  • Kariyer seçmek, sonra da değiştirmek

Henüz online video platformları hayata geçmemişken çektiği eğlenceli videolarla adından söz ettiren Volkan Öge, kurucu ortağı olduğu Batesmotelpro çatısı altında online/viral video üretiyor. Marka talepleri doğrultusunda yüksek izlenme ve paylaşım rakamları hedefleyen reklam filmlerine imza atıyor.

  • Dijital video içerik
  • Bir Youtube kanalı nasıl oluşturulur?
  • Yaratıcı yazarlık ve reklam yazarlığı
  • Medyanın dijitale dönüşümü

Videolar