Gani Müjde

Gani
Müjde

Yazar, Karikatürist, Senarist, Yönetmen

Mizah

Yaratıcı Senaryolar

Film

Dizi

Toplumsal Tiplemeler

Anekdotlar

Biyografi

Gani Müjde, her biri klasik haline gelen işleri ile hayatlarımıza neşe katmayı başarmış yetenekli bir isim. Yeniliği sevmeyen bir coğrafyada pek çok ilki deneyen usta mizahçının yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği filmleri, senaryosunu yazdığı televizyon dizileri, ses getiren televizyon programları hafızalardan silinmiyor.

Müjde kendi hayatından komik anekdotları aktardığı, ünlülerin gaflarını ve ilginç gazete başlıklarını yorumladığı bir kahve molasında sevenleri ile bir araya geliyor. Hayata hep pozitif bakan Müjde bu molalarla günlük rutinden sizi çekip çıkartıyor, keyifli bir zaman geçirmenizi sağlıyor.

Müjde Mimar Sinan Üniversitesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun. Gırgır, Fırt, Laklak dergilerinde Kurduğu Limon dergisinde Peynir Gemisi başlığı altında yazılar yazdı. Müjde’nin Tükenmezkalem adlı bir yazım grubu, Peynir Gemisi Medya Yapım isimli bir de prodüksiyon şirketi bulunuyor. Müjde’nin üretimini ateşleyen en önemli çalışma unsuru gözlem yapmak. Müjde’yle kahve ve kahkaha molasının sırrı ise şu sözlerde gizli; “Bir hocamız; ‘sokaklardaki insanlara bakın, onlar hakkında öyküler yazın kafanızda, karakter geliştirin’ derdi. Ben çok gözlem yaparım. Tiplemelerim Türk insanının aynası.”

Konuşma Konuları

  • Mizah dolu anekdotlar ile sohbetler