Yıldız Burçin Özer

Yıldız
Özer

Dijital Pazarlama Uzmanı, Kurucu Fooders

Biyografi

Yıldız Burçin Özer, Stratejik Planlama, İnternet Pazarlama ve Online Marka Yönetimi Uzmanı. Satışın 10 emri internet, internet, internet… diyor. Yeni dönem markalara yeni olanaklar, yeni zorunluluklar, yeni eğilimler sunuyor. Sunuyor diyoruz aslında zorunlu kılıyor demeyi yumuşatmak istiyoruz.

Dijital iletişim, dijital pazarlama

“Dijital iletişim tüketiciyi can evinden vurmak zorunda” diyor Özer, “…gün, marka algısı ve tüketici, ürünü marka üzerinden tercih ediyor.” diye ekliyor.

Lisans eğitimini İngiltere’de, “University of Kent”te, İletişim (“Communications & Image Studies” – İletişim, İmajların ve Yeni Medyanın Toplum üzerindeki etkisi) alanında tamamlayan Yıldız Özer, 2000’li yılların başında yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte profesyonel kariyerini farklı bir yöne evriltti.

Stratejik planlama

İş hayatına Total İletişim’de reklam dünyasının önde gelen kurum ve reklamcılarıyla çalışarak başlayan Özer, takiben Saatchi & Saatchi Güzel Sanatlar’da büyük markaların stratejik planlama uzmanı olarak görev yaptı. Kariyerini yıllarca stratejik planlamasında destek verdiği reklam veren tarafında sürdürme kararı alarak, Türkiye’nin lider internet portali Mynet ile yolunu kesiştirdi.  Kurum tarafında, uluslararası markanın içinde çoklu ve  çeşitli ürün strateji yapılanmasını Yıldız Holding bünyesinde deneyimledi. Türkiye’de internet pazarlamasını en etkin kullanan şirketlerden biri olan Yıldız Holding çatısı altında, lokal ve uluslararası birçok markanın yeni pazarlama iletişimi dünyasına hızla adapte olabilmesi ve liderliğini devam ettirebilmesi için dijital stratejiler geliştirip, teknoloji odaklı projeleri hayata geçirdi. Sürekli değişim gösteren dinamik ortamlarda, dijital pazarlama stratejilerinden sorumlu üst düzey rollerde uzun yıllar çalıştı.

2014-2018 yılları arasında, internet sektörünün tek meslek örgütü IAB Türkiye’nin (Internet Advertising Bureau) internet pazarlama grubunda aktif görev alarak, çeşitli projelere katkı sağladı.

Konuşma Konuları

  • Tek Yol Dijital, İleri; Reklamın Yeni Yüzü
  • Dijital 10 Emirle Emrediyor: Meşhur Marka Ol