Eren Kantarlı

Eren
Kantarlı

Google Türkiye Genel Müdür Yardımcısı

Biyografi

Eren Kantarlı, Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. İsveç’te bulunan MDH Master Academy’de Uluslararası Pazarlama alanında Yüksek Lisans derecesine sahip olan Kantarlı, Pazarlama Yönetimi derecesini ise İrlanda’da UCD Michael Smurfit Business School’dan aldı.

Kariyerinin satırbaşları

Profesyonel iş yaşamı boyunca dünyaca ünlü şirketlerde varlık gösteren Eren Kantarlı, halihazırda Google Türkiye Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. Procter and Gamble’da satış alanında kariyerine başlangıç yapan Kantarlı, 2007 yılında Google’ın Türkiye ofisinde çalışmaya başladı. Bu süreçte Türkiye, Yunanistan ve Rusya’da; dijital pazarlama, tüketici ve ticari pazarlama alanlarında proje liderliği görevini üstlendi. 2011 yılına kadar 45’ten fazla ülkenin pazarlama bütçelerini yönetti ve bu tarihte bir görev değişikliği ile Google’ın Kaliforniya’daki genel merkezine transfer oldu. Burada Google Offers ve dijital cüzdan servisi olan ‘Wallet’ta ürün pazarlama görevlerini sürdürdü. Google Fiber’de Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Kantarlı’nın öne çıkan ürünleri; Google Maps, Android Pay ve Google Fiber.

Eren Kantarlı, aynı zamanda Rolex Big Boat Regatta, J24 Western Regionals gibi dünyaca ünlü yarışlara da katılım gösteren profesyonel bir yelkenci.

Konuşma Konuları

  • Irrasyonel Müşteri Deneyimi: Dijital ve Geleneksel Dünyadan Örnekler
  • Pazarlama Dünyasındaki Yenilikler: Türkiye ve Global Örnekler ve Karşılaştırmalar
  • Programmatik Medya
  • Teknoloji; hep daha iyiye