Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  KİTAPLAR   /  Sevil Atasoy Kitapları   /  LABİRENT – Adli Bilimlerin Gizemli Dünyası
Sevil Atasoy - Labirent

LABİRENT – Adli Bilimlerin Gizemli Dünyası

Adli tıp alanında uluslararası bir üne sahip Prof. Dr. Sevil Atasoy, “Labirent”te suçların ve suçluların ortaya çıkarılmasında gelişen yöntemleri bilimin ışığında ve örneklerle gözler önüne seriyor. Dünyanın dört bir yanında, olay yeri inceleme birimlerinde ve kriminal laboratuvarlarda çalışanların labirentlerde dolaşarak suçu nasıl aydınlattıklarını, suçluyu, suçsuzdan nasıl ayırdıklarını anlatıyor. Ve gerçeğe, sadece gerçeğe ulaşmaya çalışan delil avcılarının, zor, ama bir o kadar gizemli ve çekici dünyasında yolculuğa çıkarıyor okuru.

Labirent’in ışık tuttuğu çarpıcı konular şöyle; Napolyon’un Rusya seferine katılan 690 bin Fransız askerinin yalnızca üç bini geri dönebildi. Tarih onların, dondurucu soğuk, açlık, dizanteri ve yüksek ateşten öldüklerini yazdı. Ama?…

Marilyn Monroe’nun ölümünün arkasında Mafya, CIA veya FBI gibi örgütlerden biri olmasın sakın?…

Wolfgang Amadeus Mozart öldü mü, öldürüldü mü? Kıskanç bir kocanın mı kurbanı, yoksa yeteneğini kıskananların mı? 2006 yılında doğumunun 250. yılı kutlanan Mozart’ın ölümünün ardındaki sır perdesi, tıpkı diğerlerinde olduğu gibi aralanıyor.