Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Andreas Vetr kimdir?

Andreas Vetr hayatını insanları incelemeye adamış, kaynaklarını ve servetini “insana” yatıran bir insan kaynakları uzmanı, eğitmen ve konuşmacı. Vetr, özel şirketlere, kurum ve kişilere eğitimler ve danışmanlık hizmeti veriyor, en iyiye ulaşmak için istihdam olanaklarını geliştirmek isteyen şirketlere yönelik motivasyon konuşmaları gerçekleştiriyor.

“Ben insanların yaptığı hataların ve değerlendirmelerinin bir sonucuyum. Bu hata ve değerlendirmeler oldukça yavaş öğrenen bir öğrenci olmama rağmen bana alçakgönüllülük ve öğrenme merakı olarak yansıdı, esneklik ve inanılmaz fikirler de kattı. İşte bu yüzden insanlar takdir toplayabilmeniz için elinizdeki tek değerinizdir. Çünkü insanlar hariç her şey kaybettirir.”

“Sen benim varoluş nedenimsin!” İşte bu cümle özetliyor onun görev tanımını. ABD’li yazar ve konuşmacı Zig Ziglar’ın “İnsanlara, istediklerini elde etmeleri için yardım ederseniz istediğiniz her şeyi canlı olarak alırsınız” sözünü benimseyen İndeks Konuşmacı Ajansı Üyesi Andreas Vetr insan kaynakları alanında çok özel çalışmalar yapıyor.

Vetr, Avusturya’da doğup büyüdü. Son yirmi yıl içinde Türkiye’de ve Viyana’da çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Farklı sektörler, meslekler ve toplumlarda, girişimciliği, yatırımcılığı inceledi, farklı kültür, inanç, eğitim, siyasi görüş ve inançları gözlemledi. AssaAbloy, Akdeniz Kimya, AKG Gazbeton, Arvarto, Austria Card, Autoliv, Azelis, Bunge, CCC, Chadbourne, Citi, Coats, Digicom, Diaverum, Do&Co, Dogadan, Ema Huntsman, eldor, Entegre Harc, Erkunt, Eurocross, Eurostick, Freankische, Freudenberger, Geb Weiss, Gettinge, Gökcag Textil, GRG Bank, GSG Attorneys, Hektas, Hereaus, Hermes, Herz, HMY Technoligies, Hödlmayr, Iberkom, Karbosan, Keller, Kirpart LC Waikiki, Legtrand, Leica Microscopy, Lindsay, Lili Ilac, Mercedes, Metso, Mobil Tel., Mondi Packaging, Mutlu Makarna, Nur Tekstil, Odeabank, Omsan Logistic, OMV-Petrol Ofisi, Orhan Holding, Queisser Pharma, Regus, Remax, Rotem paper, Scnee Metal, Sel Sanay, Serdar Plastik, Semantix, Sol Group, Sölen, Starke, SunExpress, Syngenta, TAV, Tai, TCS Tür, Tecnocast, Tekzen, Temsan, Tiger Coatings, Tosyali, Toyota, TPI Composite, Turesta, Veritas, White & Case, Xerox, Yatsan, Yenigün, Zentiva ve ZF Lemförder hizmet verdiği kuruluşlar arasında yer alıyor.Şimdiye kadar 2 bin 500’den fazla sunum yaptı, 5 binden fazla röportaj ve 15 bin satış konuşması gerçekleştirdi. Makaleleri Die Presse ve OWC- Verlag gibi mecralarda yayımlandı. Toastmasters Yarışması’nda Türkiye’de 2016’nın “En iyi konuşmacısı” unvanına layık görülen Vetr, sürdürülebilirliği destekleyen düşünce, eylem ve davranışlarının yanı sıra coşkulu ve yenilikçi bir konuşmacı olarak dikkat çekiyor.

Peryön, AYSAD, YASED gibi sektörel derneklerin yanı sıra İstanbul Rotary Kulübü gibi gönüllü kuruluşları destekleyen Vetr, İstanbul Toastmasters Club’ın yöneticiliğini de üstleniyor.