Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

 “Kaç yaşında olursa olsun, yaşam standartları en üst düzeyde olsa da kendi karakterini ve bedenini tanımayan bireyler kendilerini yaşlanmış ve mutsuz hissetmeye mahkumdurlar.”

Dansınız karakterinizdir

Tuncay Vural yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen performans sanatçılarından. İddiası, hepimizin bir ritmi olduğu yönünde: “Bırakın dansı, yolda yürürken bile bir ritmimiz var. Gün içinde o kadar çok ritmik hareket yapıyoruz ki… Aslında bir müzik çalmış olsa, dans ettiğimizi anlarız.” Vural, motivasyon ve telkin çalışmasıyla kişisel gelişimin aranan eğitmeni, aynı zamanda popüler bir konuşmacı.

Vural 21. yüzyıl insanını tarif ediyor: “Günlük yaşam içinde endişe, kaygı, unutkanlık, uykusuzluk, ağrı, aşırı yorgunluk, stres, kilo, depresyon gibi sorunları yaşamayan kimse yok. Bunlar çağımızdan kaynaklanıyor. Bunları yaşamamızın nedeni bedenin beynimizden başlayan ve eklemlerimize kadar devam eden detaylarını çalıştırmamamız. Çağımızın insanı en az kendisine zaman ayırıyor. Kendimize zaman ayırmak konusunda cimri davranıyoruz.”

İnsan psikolojisi ve karakterine yönelik araştırma ve çalışmalarına devam eden Vural, 26 yıllık birikimi sonucu “StyleGym” sporu, Ritmik Yaşam, “Dansınız Karakterinizdir” keşfi ve Bilinçli Ritmik Yaşam Programı ile dünya çapında projelere imza attı. Vural’ın “Dansınız Karakterinizdir” keşfi Kasım 2010’da Finlandiya’daki Jyvaskyla Üniversitesi tarafından da onaylandı. “Bilinçli Ritmik Yaşam” ve “Ritmik Yaşam” Eğitim Programını, 2005 yılında şirketler ve kurumlara yönelik eğitimlerle başlatan Vural, 2009 yılından bu yana bireysel eğitimlerini, kurucusu olduğu “Bilinçli Ritmik Yaşam Eğitim Merkezi’nde” ve 2013 Ocak itibarıyla “Bilinçli Ritmik Yaşam-Antalya” şubesinde uygulamaktadır.

Tuncay Vural kimdir?

Dans kariyerine 1985 ve 1986 yıllarında düzenlenen Türkiye Dans Şampiyonası’nda, tekler ve çiftlerde iki yıl üst üste birincilik alarak “Türkiye Dans Kralı” unvanını alarak başladı.İtalya, Fransa, Hollanda ve Amerika’da koreografi, dünya şov dansları, drama, psikoloji alanlarında eğitimler aldı.Yurt dışı çalışmaları sırasında, insanın ruhsal ve bedensel sağlığının bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiği inancını kuvvetlendiren Tuncay Vural, psikoloji alanında çalışmalarına ağırlık verdi. Türkiye’ye döndüğünde, TRT 1’de yayınlanan “Bizden Size”, “Bir Başka Gece” ve özel TV kanallarındaki eğlence programlarında sanatçıların sahne koreografilerini de hazırlayan Vural, birçok ünlü isimle sahne çalışmaları gerçekleştirdi ve danışmanlık yaptı.