Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

1984 İstanbul doğumlu olan Sinem Pehlivan Karakoç, Trakya Üniversitesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar boyunca çeşitli televizyon kuruluşlarında sunucu olarak görev yapan, çok sayıda belgesele de sesiyle hayat veren Karakoç, halihazırda etkinliklerde moderatörlük ve sunuculuk yapıyor. Öğrencilik yıllarında TRT Tepebaşı stüdyolarında part time çalışarak televizyonculuğa adım atan Karakoç, TRT’den gelen teklif üzerine TRT spiker ve sunucularından özel sunuculuk dersleri aldı.

Ulusal Kanal’da uzun süre editör-haber spikeri olarak çalışan Sinem Pehlivan Karakoç, gündüz bültenlerini ve hafta sonu ana haber bültenlerini sundu. Dönem dönem kültür sanat- spor ve politika programlarının sunuculuğunu da yapan Karakoç, çok sayıda şiir ve belgesele sesiyle hayat verdi. Sinem Pehlivan Karakoç, çevre haberlerinden oluşan Yeşil Bülten programını TRT 2 için hazırlayıp sundu. SKYTÜRK’te Çevre ve İnsan, TGRTHABER’de Elit Yaşam programlarının da sunuculuğunu üstlenen Karakoç, Best Fm’de yayınlanan Konuşan Türkiye programında kısa bir süre editör olarak varlık gösterdi.

Daha sonra Habertürk’e geçen Sinem Pehlivan Karakoç, bu kanalda gece bültenlerini ve sabah yayınlanan Gün Başlıyor programını sundu. Sunuculuk dışında çok sayıda belgeselin yapım ekibinde ve seslendirme projelerinde de yer alan Karakoç, Habertürk’ten sonra televizyona ara verip kurumsal çalışma hayatına geçerek Medya İlişkileri ve Reklam Müdürü pozisyonlarında görev aldı. Sinem Pehlivan Karakoç’un basılmak için doğru zamanı bekleyen bir romanı, çok sayıda şiir ve denemeleri bulunuyor.