Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

1981 yılında Ankara'da doğan Eren Kantarlı, Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. İsveç’te bulunan MDH Master Academy’de Uluslararası Pazarlama alanında Yüksek Lisans derecesine sahip olan Kantarlı, Pazarlama Yönetimi derecesini ise İrlanda’da UCD Michael Smurfit Business School’dan aldı. Profesyonel iş yaşamı boyunca dünyaca ünlü şirketlerde varlık gösteren Eren Kantarlı, halihazırda Google Fiber’de Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyor.

Başarılı bir öğrencilik hayatından sonra Procter and Gamble’da satış alanında kariyerine başlangıç yapan Kantarlı, 2007 yılında Google’ın Türkiye ofisinde çalışmaya başladı. Bu süreçte Türkiye, Yunanistan ve Rusya’da; dijital pazarlama, tüketici ve ticari pazarlama alanlarında proje liderliği görevini üstlendi. 2011 yılına kadar 45’ten fazla ülkenin pazarlama bütçelerini yönetti ve bu tarihte bir görev değişikliği ile Google’ın Kaliforniya’daki genel merkezine transfer oldu.Burada Google Offers ve dijital cüzdan servisi olan ‘Wallet’ta ürün pazarlama görevlerini sürdürdü. Silikon Vadisi’nde pazarlama danışmanlığı ve yöneticiliği de yapan Kantarlı, halihazırda Google Fiber’de Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak görevini sürdürüyor. Kantarlı’nın öne çıkan ürünleri; Google Maps, Android Pay ve Google Fiber.

Eren Kantarlı, Türkiye’ye dönerek Silikon Vadisi’nde elde ettiği bilgi birikimi ve deneyimi Türkiye’de değerlendirmenin en büyük hayali olduğunu kaydediyor.

Eren Kantarlı, aynı zamanda Rolex Big Boat Regatta, J24 Western Regionals gibi dünyaca ünlü yarışlara da katılım gösteren profeyonel bir yelkenci.