Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Fütürist Bakışla Hiper Trendler

"Dünyamız katlanarak ve kapsamlı biçimde değişiyor. "Dijitalleşme, BrainNet, Robot & Yapay Zeka, Blockchain, 5G, Smart Home, Safe City, Big Data, IOT, Yenilenebilir Enerjiye Geçiş, Uzayın Keşfi, Mars’ta Kolonileşme Çabaları, Ay’a İnsanlı ve Robotlu Yolculuk Planları, Kesintisiz İcatlar, Siber Güvenlik, Siber Saldırı ve İnsanlığın Dönüşümü (Transhümanizm)” gibi alanlardaki muazzam değişimler, geleceğe doğru sürdürülebilir iş stratejileri ve başarılı bir kariyer, iş haritası yaratmayı müthiş zorlaştırıyor…

Şimdi, düşünmek, konuşmak ve tüm bunlarla başa çıkmak için harekete geçme zamanı! “Kendimizi böylesine VUCA (volatile uncertain, complex and ambiguity / gelgeçli, değişken, karmaşık ve belirsiz) bir dünyada gelecek için nasıl hazırlayabiliriz?” Hem birey hem de bir kurum / şirket olarak gelecekte daha başarılı olmak için önerilen T-İnsan” modelini, hibridleşerek, otodidakt öğrenme ile nasıl uygulayabiliriz?”. İşte tüm bunlar, yani “Geleceğe Uyumlanmak” için yepyeni ipuçlarına ihtiyacımız var…

Ufuk Tarhan Kimdir?

ODTÜ Ekonomi Mezunudur. 1982-2005 arasında çoğunluğu teknoloji olmak üzere çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2006 da M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’ni, 2011’de M-GEN Yazılım ve Dijital İletişim Hizmetleri Ltd.’yi kurmuştur. 2002 Yılı-Dünya Gazetesi-Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını Ödülünün sahibi olan Tarhan; 2009-2012 yıllarında Fütüristler Derneği Başkanlığı yapmıştır. 1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörüdür.

Halen Türkiye’nin ilk ve tek fütürist kadın konuşmacısıdır. Gelecekçi, sürdürülebilir iş modelleri, dijital iş stratejileri tasarlar ve uygular, İş Avatarlığı yapar. Blogger, iş dünyasına odaklı çeşitli dergi ve online mecralarda köşe yazarlığı yapmaktadır. Dünyanın En Etkileyici Fütüristleri arasında, “All Futurists” Google aramasında ilk sıralarda ve Dünyanın en iyi 100 Kadın Fütüristi listesinde (tek Türk olarak) yer alan Tarhan, defalarca “Social Influencer” ve Twitter’da mutlaka takip edilmesi gerekenler listelerinde gösterilmiştir.

ODTÜ'de ve çeşitli Üniversitelerde Gelecek dersleri veren Fütürist Ufuk Tarhan, Bahçeşehir Üniversitesi’nde “İnovasyon ve Girişimcilik” alanında tez konusu da kitabıyla aynı adı taşıyan “T-İnsan” yüksek lisansını başarıyla tamamlamıştır. World Future Society, Association of Professional Futurists gibi çeşitli sivil toplum derneklerinde aktif görevler üstlenmiş, Kagider Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Fütürist Dr. Verne Wheelwright’ın “O Senin Geleceğin – It’s your Future kitabının önsözünü yazmış, Türkçeye tercümesine katkı vermiştir. Lise çağındaki gençlere gelecek planlamasını anlatan “Düşlediğin Gelecek” ve herkes için geleceğin başarılı insan modelini anlatan, En Başarılı İnovatif İş Kitabı Ödülü Kazanan (2017) “T-İnsan” kitaplarının yazarıdır.