Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Bay İfade namıyla tanınan Volkan Akay, yaklaşık 7 yıldır motivasyon konuşmacılığı/danışmanlığı ve ifade eğitmenliği yapıyor.

Uzun yıllar gerek televizyon, gerek radyo kanalarında çok sayıda televizyon programı ve radyo spotu seslendiren Bay İfade Volkan Akay yaklaşık 6 yıl Telsim/Vodafone’un içerik seslendirmenliğini yaptı.

Bay İfade, aynı zamanda İstanbul Aydın ve Yeni Yüzyıl Üniversiteleri’nde de öğretim görevlisi.

Verdiği dersler arasında Stratejik İletişim ve Vaka Analizleri, TV Programcılığı, TV Metin Yazarlığı, Etkili Sunum ve Söyleşi Teknikleri, Seslendirme ve Dublaj, Etkinlik Yönetimi, Kişisel Gelişim Yöntemleri, Beden Dili, Ses Dili, İletişimde Duygu Yönetimi, Sosyal Medya Yönetimi, Reklam ve Tanıtım gibi dersler yer alıyor.

Şimdilerde Bay İfade İfade Akademisi ve Motivasyon Merkezi’nin (2010) sahibi olan Akay, Türkiye’nin ilk ve tek İfade Eğitmeni ve Motivasyon Konuşmacısı olarak ulusal ve uluslararası çok sayıda şirkete İfade Eğitimleri veriyor ve Motivasyon Konuşmaları/Danışmanlığı yapıyor. Avrupa Birliği’nin Türkiye’de çalıştığı eğitmenlerden biri olan Bay İfade her yıl yaklaşık 100 bin kişiye konuşuyor. Eğitimlerinin farkını her şeyin eğlenceli bir dille, dans edip, göbek atılarak öğrenebileceği prensibi ile ortaya koyuyor.

Bay İfade Volkan Akay, ünlü İletişim Dergisi The Brandage yazarlarından.

Volkan Akay (Bay İfade) Kimdir?

Volkan Akay 1978’de İstanbul’da doğdu. İlkokula 5 yaşında başladı, lise öğrenimini 2,5 yılda tamamladı. Gösterilerinde ‘iletişim okumasam çatlardım’ diye anlattığı gibi 15 yaşında Fizik okumak üzereyken ani bir kararla üniversiteye kaydını yaptırmadı. 1 yıl sonra 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’ne girdi.

Üniversite hayatıyla beraber aynı zamanda çalışmaya başlayan Akay, öğrencilik yıllarında dünyaca ünlü organizatör Ahmet San’a, Marka ve İmaj Danışmanı Mehmet Ak’a asistanlık yaptı ve Florence Nightingale Hastaneleri Halkla İlişkiler departmanında çalıştı.

Mezuniyetinin ardından medya sektöründeki kariyerine muhabir olarak başlayan Akay, çok izlenen magazin programlarından, haber, evlendirme, yemek, sağlık programlarına kadar (Esra Erol, Jülide Ateş, Celal Pir, Masterchef, Starlife, Televole) yaklaşık 11 yıl süren serüvenin ardından çok sayıda ünlü yüzün ve izlenme rekorları kıran televizyon programlarının içerik yönetmeni olarak tanındı.