Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Curtis Erhart, doğaçlama deyince Türkiye’de öne çıkan en önemli isimlerden biri. Kendi performansını sergilemenin yanı sıra doğaçlama üzerine eğitimler veren Erhart çok çeşitli topluluklara bilgi ve tecrübelerini aktarıyor.

 

Çocuklarda oyunun önemi, etkili sunum becerisi, empati kurabilme gibi alanlarda dinleyicilerine önemli ipuçları veren Erhart kariyerine 2000 yılında Şikago’da adım attı. Alanının aranan konuşmacılarınan biri haline gelen Curtis Erhart, doğaçlama çalışmalarını Türkiye’de on yıldan fazla süredir devam ediyor. Aynı zamanda ayda iki kez YOTA Komedi Sahnesi’nde iki kişilik, doğaçlama bir oyun sergiliyor.

 

Curtis Erhart, Doğaçlama Oyunculuk üzerine aldığı eğitimleri ve bu alandaki deneyimlerini, oyuncuların yanı sıra kamera ve topluluk karşısına çıkan kurumsal dünyadaki profesyonellere aktarıyor.

 

Spontan olmak ve beden dilini doğru kullanarak kontrollü iletişim kurmak üzerine eğitimler veren ve çeşitli konuşmalar gerçekleştiren Erhart Erhart, ayrıntıları önceden saptanmamış, anlık konuşmalara karşı hazırlıklı olmayı, büyük ölçüde karşı tarafın aksiyonlarına, grup dinamiğine dayanarak aniden “rol” geliştirmenin inceliklerini aktarıyor.

 

Kimdir?

Doğaçlama oyunculuk eğitimini, bu alanda en önemli iki kuruluş kabul edilen Chicago’daki The Second City’de ve Improv Olympic’de tamamladı. Ardından İstanbul’a yerleşen Erhart, Mahşeri Çümbüş ve Yersiz Oyuncular Tiyatro Atölyesi gibi gruplarla çalıştı. İzmir, İstanbul ve Eskişehir’de unutulmaz performanslar sergiledi. Kartal Tibet’in yönettiği Amerikalılar Karadeniz’de II adlı filmde eşi Itır Erhart ile beraber rol aldı. Ömer Faruk  Sorak’ın 8 Saniye filminde de oynayan Erhart ayrıca Paramparça Aşklar dizisine de seslendirme yaparak değerli katkılar sundu.