Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

İndeks Konuşmacı Ajansı Üyesi Çağlar Çabuk, Türkiye’de mobbing (iş yerinde psikolojik taciz) konusunda ilk saha çalışması yapan uzman olarak tanınıyor. Aralık 2014'ten beri EFQM Kurumsal Mükemmellik Değerlendiricisi olarak KalDer Değerlendirme ekiplerinde görev alan Çağlar Çabuk, çalışmalarına profesyonel koçluk, kurum içi mentor yetiştirme ve profesyonel gelişim konularında eğitmenlik, bireysel/kurumsal koçluk ve mobbing’in önlenmesi konusunda danışmanlık yaparak devam ediyor.

2009’da hayata geçirilen “Bilgilendirme Araştırma ve Destek Merkezi” projesini yöneten Çabuk, bu proje kapsamında  mobbing mağdurlarına gönüllü destek verdi. Halihazırda kurumsal ve bireysel  mobbing’le mücadelede eğitim danışmanlık hizmeti veren Çabuk aynı zamanda bu alanda, bilirkişi olarak da görev yapıyor. TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun “Mobbing Alt Komisyonu”ndaki milletvekillerini bilgilendirmek üzere toplantılarda görev alan Çağlar Çabuk, aynı zamanda bir sivil toplum projesi olan “TBMM Ortak Çalışma Grupları”nın profesyonel moderatörlüğünü yürütüyor.

Çabuk, 2010 yılından itibaren Okan, Kadir Has, Bilgi ve Işık Üniversitelerinin Sürekli Eğitim Merkezleri ile işbirliği içinde İnsan Kaynakları ve 4 Boyutlu Profesyonel Koçluk eğitim programları düzenliyor. Kasım 2013-Mayıs 2014 aralığında insan kaynakları ve iş profesyonellerine yönelik olarak ayda bir “Damlaya Damlaya” buluşmalarını gerçekleştiren Çabuk, BAUSEM iş birliğiyle 2104-2015 döneminde hedef grubu 20-30 yaş aralığında yer alan çalışanların oluşturduğu “4B Genç Profesyoneller” topluluğu kurumsal sosyal sorumluluk projesini uyguladı. 2014-2105 döneminde Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nda İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü'nde insan kaynakları yönetimi dersleri veren Çabuk, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Haliç Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birlikleriyle kurumsal eğitimler ve genel katılıma açık yetkinlik geliştirme eğitimleri de veriyor.

Çağlar Çabuk’un mobbing mağdurlarına pratik bilgi ve öneriler içeren “Sıfıra Sıfır Elde Var Mobbing”, 4 Boyutlu Koçluk modelini anlatan “Koçluk ve 4. Boyut” ve “Yumuşak Güç” adlı üç kitabı bulunuyor.  

Çağlar Çabuk kimdir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü ve Newport Üniversitesi Davranış Bilimleri Bölümü mezunu olan Çağlar Çabuk, çalışma yaşamına Samtas A.Ş.’nin personel bölümünde başladı. İş yaşamının on altı yıllık ilk bölümünü İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştığı Standard Bank Plc. Türkiye Temsilciliği’nde 2008 yılında noktalayan Çabuk aynı yıldan  bu yana kendi eğitim ve danışmanlık firmasında faaliyetlerini sürdürüyor.

KalDer ve PERYÖN üyesi olan Çağlar Çabuk,  kurucusu olduğu Koçluk Platformu Derneği (KPD)'nde 2010-2013 ve 2014-2015 dönemlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Koçluğun meslek olarak kabul edilmesi çalışmalarına öncülük etti, KPD’nin zirve, panel ve diğer etkinliklerinde düzenleyici, panelist, oturum başkanı ve konuşmacı olarak yer aldı.