Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Kişisel imaj içten dışa yönetilmesi gereken bir süreçtir. İçerik kadar şekil de önemlidir.”

İmaj yönetimi

Kişisel imaj kavramını Türkiye’de Özlem Çakır’la tanıdık. Dış görüntünün de kişiliğimizin bir parçası olduğunu, yaptığımız işle bütünsellik kurmak gerektiğini öğrendik.

“Günümüzde iyi bir kariyere sahip olmak için gereken şartlar her geçen gün artıyor” diyor Çakır ve ekliyor: “Yalnızca iyi bir eğitim almak, kültürlü olmak ve konusunda uzman olmak basamakları tırmanmak için yeterli değil. İçerik kadar şekil de önemli. Günümüz şartlarında iş dünyasında var olmak için doğru ve tutarlı bir imaja sahip olmak da gerekiyor. 30 saniye ile 4 dakika arasında oluşan ilk izlenimin yüzde 55’ini vücut dili ve dış görünüş oluşturuyor. Bu nedenle kişisel imaj çok önemli. Harvard İş Okulu’nun yaptığı bir araştırmaya göre imaj ve göze çarpar olmak yetenek ve becerilerden 9 kat daha fazla işe yarıyor.”

Özlem Çakır kimdir?

Özlem Çakır, İmaj danışmanlığı eğitimini, New York’ta Fashion Institute of Technology ve Atlanta’da London Image Institute’ta tamamladı. Çakır; Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği’nin Türkiye’den ilk profesyonel üyesi olup, derneğin uzun yıllar bu bölgede başkanlığını yaptı. Mayıs 2005’te P&G Beauty ödül töreninde yılın en başarılı imaj danışmanı ödülüne layık görüldü. Kurumlara yönelik kişisel imaj, kişisel markalaşma, iletişim becerileri, sunum becerileri, medya iletişimi, serbest giyim, uluslararası iş etiketi konularında eğitim veren Çakır aynı zamanda üst düzey yöneticilere ve politikacılara imaj danışmanlığı da yapıyor.