Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

"Yanlış soruya doğru cevap bulamayız, değer yaratan hikayelerle farklılaşarak görünür algı iletişimi yapmak şart. Katma değeriniz farklılığınız. Krizi seversen krizi savarsın, sosyal sorumluluk projelerinde gönüllük felsefesi kazandırır." 

Doret Habib iletişim sektörüne çeyrek asrını vermiş bir iletişim gurusu, stratejik pazarlama ve satış iletişimi danışmanı. Üniversitelere, firmalara, sanayi odalarına, KOBİ’lere “farklılaşma iletişimi” konusunda konferanslar veriyor, sunumlar gerçekleştiriyor. Ürün geliştirme ve marka konumlandırma alanında uzman bir isim. Halkla ilişkilerin orkestra şefi olarak anılan Doret Habib 25 yıldan bu yana PR ve iletişim sektöründe uzmanlık alanı olan marka iletişimi çalışmalarını sürdürüyor.

Habib, sahibi olduğu D’Oret İletişim Danışmanlığı bünyesinde 360 derece iletişim danışmanlığı hizmeti veriyor. Marka iletişimi, algı yönetimi, farklılaşma iletişimi, kurumsal iletişim yanı sıra stratejik PR yaklaşımı ve güçlü medya ilişkileriyle marka imajının yükseltilmesine yardımcı oluyor.

Ele aldığı her işi titizlikle yapıyor ve hiçbir işin bir diğerine benzemesine izin vermiyor. En büyük hobisi mesleği… İşini tutkuyla yaparken “Detaylara çok fazla önem veriyorum. Cesur fikirler yaratıp, bunları uygulamaktan çekinmiyorum. Sanırım bu özelliğimle benzerlerimden ayrılıyorum” diyor.

Bu bakış açısıyla Habib iş yaşamında çeşitli ilkler ve başarılarla tanınıyor. New York’ta Çocuk Hakları konusunda Türk Büyükelçiliği’nde Egemen Bağış, İhsan Doğramacı ve Kofi Annan’ın da katıldığı organizasyonda ilk başarılı iletişim uzmanı olarak onurlandırıldı. Sanayi Bakanlığı’na bağlı TTKD tarafından 2012’de “Yılın Altın Adamı” seçildi. Dünya Gazetesi tarafından, Türkiye’nin en güçlü 15 kadını arasında gösterildi. Başarılı tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin değerlendirilmesi sonucunda Birleşmiş Milletler tarafından ödüllendirildi.

İnsana, topluma ve firmalara değer katmak Doret Habib’in temel felsefesi. Sürdürülebilir kalkınma için toplumsal farkındalığın arttırılmasını gerektiğini düşünüyor. Bu yüzden sosyal sorumluluk ayağı olan projelerinde gönüllük felsefesini topluma kazandırmaya çalışıyor.

Doret Habib, UNICEF iş birliği ile TOÇEV ve Türkiye Çocuk Hakları Koalisyonu Genel Koordinatörlüğü’nü üstlendi. Yürüttüğü kampanya ve projeler sayesinde Birleşmiş Milletler Dünya Çocuk Zirvesi’nde ilk kez Türkiye’nin konuşma hakkı kazanmasını sağladı. Türkiye Down Sendromu Derneği’nin kuruluşunda aktif rol alan Habib down sendromu algısı yaratarak toplumun daha duyarlı olmasını sağlamak için farkındalık kampanyaları düzenledi, çeşitli organizasyonlara öncülük etti ve iş hayatına down sendromlu insanların kazandırılmasına destek oldu.

Doret Habib Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi’nde İş İdaresi okuduktan sonra Işık Üniversitesi’nde İş Etikleri ve Protokol Kuralları konusunda uzmanlık özel eğitimi aldı. Bu zaman zarfında çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazıları yazdı. 2003’te D’Oret İletişim Danışmanlığı’nı kurup marka, PR, tanıtım ve iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. Kendisi, birçok ulusal ve uluslararası çapta büyük markalara danışmanlık vermeye devam ediyor.