Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Her şükür bir umut, her umut da içinde sevgi barındırıyor. Gerçek sevgi ise, hesapsız, pazarlıksız, sonuca hükmetmeyen, olana razı bir teslimiyet doğuruyor. Yeşertmek, büyütmek, bakmak, saklamak, içimize saklanmış mutluluğu bulmak ve paylaşmak ise bize düşüyor.”

İndeks Konuşmacı Ajansı Üyesi Müge Çevik, alanında butik hizmet veren Şapka Koçluk – Eğitim – Danışmanlık şirketinin kurucusu. İş hayatını, hayat bütününün içinde bir parça olarak gören bu yapıyı kurarak profesyonel yaşama farklı bir soluk getiren Çevik profesyonel beceri eğitimleriyle bireysel gelişim eğitimlerinin kişinin öz varlıklarına yatırım olduğuna inanıyor. Herhangi bir alanda kazanılan bir yetkinliğin, farkındalık veya gösterilen gelişimin, parçası olunan bütünün tamamını her alanda mutlaka etkileyeceğini savunuyor. Verdiği koçluk, danışmanlık ve eğitimlerde de bu düşünceye vurgu yapıyor. Tüm bireysel ve kurumsal eğitimleri bu bütünsellik anlayışıyla ele alan Çevik her iki eğitim türünü ayrı konumlandırıyor. Kurumların ve bireylerin ihtiyaçlarına özel çözümler üreten Çevik değişimin ancak dinamik çözümlerle sağlanabileceğini savunuyor.

Yönetim danışmanlığı, satış ve pazarlama eğitmenliği yapan Çevik, profesyonel olarak çalıştığı yıllar boyunca, satış, uluslararası satış ve pazarlama ve İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu üyeliği dahil, ihracat ile ilgili çeşitli pozisyonlarda, pek çok ülke ile çalışarak, görev aldı. Son olarak Türkiye'nin en büyük hızlı tüketim firmalarından birinde yönetici ortağı olarak çalıştıktan sonra, profesyonel hayatı bıraktı ve tecrübelerinden daha çok insanın yararlanması için Şapka’yı kurdu.

Kurumsal hayatı boyunca aldığı eğitimler ile kişisel gelişimin farklı yüzlerini tanıdı. İş hayatının içinde tanıştığı “koçluk” kavramını hayatının her alanına taşımak ve başka birey ve kurumlara da tanıtmak amacıyla eğitimini bu konuda derinleştirdi.

KOBİ’lerle kurumsallaşma, satış ve uluslararası satışta katma değer yaratma, yeni kanallar açma ve marka yaratma konularında çalışan Çevik, satış kadrolarına ise satış yönetimi; performans yönetimi, koçluk becerileri ve ekip yönetimi eğitimleri veriyor.

Mart 2015'te çıkarttığı Mutluluk Kulübü isimli, haftalarca çok satanlar listesinden düşmeyen kitabının ardından, iş hayatının içinde mutluluk seminerleri vermekte ve kitabı ile aynı ismi taşıyan koçluk grupları ile kurumlarda profesyonellerin daha tatminkar olmalarına hizmet etmektedir.

Müge Çevik kimdir?

Ankara Üniversitesi (Mülkiye) Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi’nde MBA yaptı. Yüksek lisans esnasında part-time pazar araştırması yaparak kariyerine başladı. Master programını tamamlayınca, yurt dışı pazarlar müşteri temsilcisi olarak uluslararası satış ile tanıştı. Koçluk çalışmalarını, eğitimini aldığı Gestalt metodolojisini profesyonel tecrübesiyle birleştirerek; bireylere ve kurumlara kariyer koçluğunun yanı sıra satış, uluslararası satış ve uluslararası marka yönetimi konusunda koçluk ve danışmanlık yapıyor.