Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

İnsanlar gidici, kurumlar kalıcı sloganının çok söylendiği dönemlerde işe başladım. Baktım ki, kurumlar gidici ben kalıcıyım,  bana uygun bir işte çalışayım dedim ve TV programcısı oldum.

Farklı olabilenler başarıyı elde eder

“Uzun yıllar şirketlerin bilançolarını analiz edip kredi kararı verirken, koyu takım elbise ve beyaz gömleklerinden insanların güvenliğini test ettim.  Ama 90’lı yıllarla beraber geride bıraktığımız bu yöntemler artık hiç geri dönmemecesine toprağa gömüldü. Bugün milyar dolarlık markaların sahipleri, ne gösterdikleri bilançolarla ne de jilet gibi takım elbiselerin içinde başarıyı yakalayanlar. Kimler mi? Küreselleşen dünyanın eşitlik ilkesini aynı birey olma algısından kurtarıp farklı hatta aykırı duruşlarıyla dikkat çekenler.”

CNBC-e, Bloomberght ekranlarında 5000’i aşkın kişiyi konuk eden Levent Oğuz, her röportajın ardından akılda esas kalanın anlatılanlar değil, insanların bıraktığı kişisel izlenimler olduğunu belirtiyor. “Her konuk kendinden ve yaptığınız sohbetten bıraktıklarıyla sizi ömür boyu takip ediyor, tıpkı kuyruklu bir yıldız gibi.” Oğuz’un kuyruklu yıldızında General Electric CEO’su Jeffrey Immelt de var, Costa  Gavras  da. Finansal piyasalar ve reel ekonomiye, sanat ve felsefe perspektifinden bakışı TV programlarının özünü oluşturdu.

Son dönemde, İşçi işveren ilişkileri, uluslararası ticaret, özel sektör ve devlet kurumları arasında ortak çalışmalar yürüten Levent Oğuz, önemli uluslararası ve şirket toplantılarında sunuculuk ve moderatörük yapıyor, kurum ile belirlenecek konu başlığı çerçevesinde sohbet-röportaj gerçekleştiriyor ya da toplantının moderatörlüğünü üstlenerek, yönlendiriyor.

Levent Oğuz kimdir?

Saint Benoit Fransız Erkek Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun oldu. İş hayatına ilk olarak İktisat Grubu’nda başladı, Aktif Finans Factoring, EGS Factoring ve Demir Factoring’de çalıştı. 2000‘de CNBC-e’nin kuruluşundan itibaren Son Baskı ve Finans Cafe’nin sunucu ve editörlüğünü yaptı. Kanal 24’te Ekonomi Müdürlüğü görevini üstlendi. 2010 yılında yayına başlayan BloombergHt’de Devre Arası ve Son Saat adlı programlarının sunuculuğunu yaptı. İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bir dönem Forbes Dergisi’nde köşe yazarlığı yaptı. 2012 yılında tekrar göreve başladığı Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası’nda halen Genel Sekreter unvanıyla çalışmaktadır.