Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Uğur Gürses, çalışma hayatına 1986 yılında T.C. Merkez Bankası’nda başladı. 1994-2000 arasında çeşitli bankalarda üst kademe yöneticilik yaptı. Bu tarihten sonra kariyerinde rotayı medya sektörüne çevirdi. Gürses, 2000-2005 arasında CNN Türk televizyonunda ekonomi yorumculuğu ve ekonomi haber yöneticiliği yaptı. Takip eden yıllarda yorumculuğunu SKYTÜRK360 televizyonunda sürdürdü. Gürses, günlük ekonomi ve finans yorumlarını sırasıyla Yeni Yüzyıl, Yeni Binyıl, Radikal ve Hürriyet gazetelerindeki köşesinden okuyucularına aktardı.

Gürses, ekonomiyi yakından takip edenlerin yakından tanıdığı bir isim. Şöyle ki, teorik analizleri pratik piyasa bilgi ve gelişmeleriyle buluşturuyor. Türkiye ekonomisini, küresel ekonomi ekseninde, güncel trendlerin ışığında yorumluyor. Gürses’le ekonomi sağlam ve sağlıklı temeller üzerine tartışılabiliyor. Gürses anlık ekonomik gelişmeleri hızlı seyrinden ayrıştırarak, genel ve gelecek temeller üzerinden dinleyicilerin çıplak gözle görüp yorumlayacağı bilgilere dönüştürüyor. Gürses’i pek çok ekonomi yorumcusundan ayıran önemli özelliği çözümün bir parçası olmak, yapıcı öneri ve tespitler öne sürmek.

Sektör profesyonelleri ve okuyucular tarafından “ekonomide olan biteni anlamak için takip edilmesi gereken 10 Türk ekonomist” olarak nitelendirilen Gürses, “Ekonomi Alla Turca” adını verdiği kişisel bloğunda yorumlarını paylaşıyor.

Gürses’in renkli ilgi alanlarından söz etmeden profilini noktalamak olmaz; arkeoloji ve uzay araştırmalarına dair gelişmeleri yakından izliyor, “yeni ekonomi” üzerine okuma yapmayı seviyor.

Uğur Gürses kimdir?

Bankacılık - finans sektörünün yanı sıra medya deneyimini de arkasına alarak, güncel ekonomik gelişmeleri konuşturan Uğur Gürses, makro ve mikro verileri tarafsız bir dille yorumluyor. Samimi üslubu, kolay anlaşılır dili, analitik bakış açısı ve pragmatik yaklaşımıyla, çetrefilli ekonomi konularını Gürses’ten dinlemek, fikir platformunda zevkli bir gezintiye dönüşüyor.