Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Yapacağımız en iyi yatırım ne dövize, ne hisse senedine; kendimize, vücut, ruh ve zihin sağlığımıza. Adaya düştünüz, yanınıza alacak üç şey olarak ne seçerseniz seçin kendinizi almadan gidemezsiniz.”

İndeks Konuşmacı Ajansı Üyesi, Detoks - Sağlıklı Yaşam Uzmanı ve Danışmanı Gül Kaynak, detoks ile hayatı yeniden keşfeden bir isim. Hayatı boyunca yaptığı klasik diyetler sayesinde hiçbir zaman gerçek başarıya ulaşamayınca farklı formüller aramaya başlamış ve detoksu keşfetmiş. Detokstan önce kendini “22 kilo daha fazla, sabahları uyanamayan, enerjisi tükenmiş, çay, kahve içmeden ayılamayan, şeker bağımlısı biri” olarak tanımlayan Kaynak detoksun ardından alkali beslenme ve PH konularında da bilgi ve deneyim kazanarak hayatını değiştirmeyi başarmış.

“Detoks ile arınma öyle bir duygu ki; yeni temizlediğiniz evinize nasıl çamurlu ayakkabılarınızla girmek istemezseniz, aynı şekilde vücudunuzda da bu temizliği devam ettirmek istiyorsunuz” sözleriyle Kaynak, detoksun artık kendi hayatında çok önemli bir rol oynadığını belirtiyor.

Kaynak, “Ben de detoks esnasında ve sonrasında alkali/asidik beslenmeyi, PH mucizesini öğrendim ve uygulamaya başladım. Bir haftalık detoksun ardından gelen 51 haftada yaptığım ufak değişikliklerin mucizelerini bedenimde yaşadım” diyerek sağlığı bu yöntemle arayanlara değişimi hissettiriyor.

Kaynak, Dreamlands ile başladığı işletmecilik kariyeri boyunca birçok yeni tesisin hayata geçirilmesine önayak oldu. Dreamlands’ın İstanbul Bebek’te, Bodrum Türkbükü’nde Maça Kızı Oteli ve Tampa Beach’te, Uludağ Kartanesi Otel’de şubelerini hayata geçirdi. Bu merkezleri yönetti ve Dreamlands bünyesinde Bodrum Ada Otel’de özel detoks programları düzenledi. İlerleyen yıllarda The LifeCo, Bodrum, Detox Center ve Akatlar İstanbul Well-Being merkezlerini ve detoks programlarını yönetti.

Tayland, ABD, Almanya gibi ülkelerde yapılan detoks uygulamalarını ve merkezlerini inceleyen Kaynak birikimi sayesinde birçok markanın doğuşunu sağladı. Edindiği tecrübeyi ve bilgi birikimini daha geniş kitlelerle paylaşmak isteyen Kaynak, Detoks -  Sağlıklı Yaşam Uzmanı ve Danışmanı olarak çalışıyor, makaleler yazıyor ve çeşitli TV programlarına katılıyor.

Kimdir?

Tarsus Amerikan Koleji’ni bitiren Gül Kaynak ardından Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne girdi. Daha sonra aynı üniversitenin Turizm Otel İşletmeciliği Bölümü’nden de mezun oldu. Dreamlands Spa Boutiques Türkiye’nin kurulmasıyla beraber 2002-2005 yılları arasında genel müdür olarak çalıştı. The LifeCo’ya 2005’te katılan Gül Kaynak yedi yıl boyunca burada çalıştıktan sonra Haziran 2011’de D-Life’a transfer oldu. 2011-2013 yılları arasında görev yaptığı Doğuş Grubu’na bağlı D-Life’ta Well-Being, D-Life Bag, D-Life Snacks, D-Life Products gibi markaları yarattı.