Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“İletişim toplumu anlamayı; pazarlama toplumdaki değişim dinamiklerini anlamayı gerektirir. Değişime ayak uydurabilmek pazarlamada başarının ön koşuludur.”

Hayatın hızı

Prof. Dr. Haluk Gürgen, uzun yıllardır çok sayıda özel ve kamu kuruluşu için iletişim kampanyası gerçekleştiren bir iletişimci. Prof. Gürgen, çağdaş pazarlamanın niteliklerini şu sözlerle anlatıyor: “Hayatın yaşanma hızı, toplumsal değişimi tetikleyen dinamiklerin başında geliyor. Her geçen gün ihtiyaçlarımızı daha hızlı bir şekilde belirlemek, daha hızlı bir şekilde karşılamak, daha hızlı bir şekilde tüketmek ve daha hızlı bir şekilde yeni ihtiyaçları keşfederek, tüketerek bu hayatın hızlı döngüsü içinde var olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle pazarlamada başarılı olmanın yolu, baş döndürücü hıza ayak uydurabilen markaların yaratılmasından geçiyor. Bu da güçlü markalar yaratmak demek. Kurumsal marka, kurumsal iletişim ve itibarın doğru bir şekilde yönetilmesi sonucunda yaratılır. Güçlü ürün markalarının yaratılmasında ve geliştirilmesinde ise ait oldukları kurumsal markaların gücünden beslenmesinin gerekliliği giderek daha da önemli oluyor.”

Prof. Dr. Haluk Gürgen kimdir?

Prof. Dr. Haluk Gürgen 2006 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı olarak görevine devam ediyor.

Gürgen bugüne kadar Çevre Bakanlığı, Gümrük Bakanlığı, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Vakıfbank, Mesa, Coşkunöz Holding ve Erciyas Biracılık adına iletişim projeleri çalışmalarında bulundu. Gürgen çok uluslu kurumlara, yerli kuruluşlara, bankalara eğitimler veriyor.

Prof. Dr. Haluk Gürgen, Yüksek Öğretim Kurumu “Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Komisyonu” kurucu üyesi olarak görev yapmaktadır.