Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Bir hocamız; 'sokaklardaki insanlara bakın, onlar hakkında öyküler yazın kafanızda, karakter geliştirin' derdi. Ben çok gözlem yaparım. Tiplemelerim Türk insanının aynası.”

Gani Müjde ile kahve/kahkaha molası

Her biri birer klasik haline gelen işleri ile hayatlarımıza neşe katmayı başarmış yetenekli bir isim Gani Müjde. Yeniliği sevmeyen bir coğrafyada pek çok ilki deneyen usta mizahçının yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği filmleri, senaryosunu yazdığı televizyon dizileri, ses getiren televizyon programları hafızalardan silinmiyor.

Gani Müjde kendi hayatından komik anekdotları aktardığı, ünlülerin gaflarını ve ilginç gazete başlıklarını yorumladığı bir kahve molasında sevenleri ile bir araya geliyor. Hayata hep pozitif bakan Müjde bu molalarla günlük rutinden sizi çekip çıkartıyor, keyifli bir zaman geçirmenizi sağlıyor.

Gani Müjde kimdir?

1959 yılında İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun oldu.8 yıla yakın bir süre Gırgır ve Fırt dergilerinde çalıştı. Laklak adlı dergide editörlük yaptı. Laklak dergisinden ayrılan bir grup arkadaşıyla kurduğu Limon dergisinde Peynir Gemisi başlığı altında sürekli yazılar yazdı.Müjde’nin Tükenmezkalem adlı bir yazım grubu, Peynir Gemisi Medya Yapım isimli bir de prodüksiyon şirketi bulunuyor.