Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

“Teknoloji, iletişim anlayışımızı da hayal dünyamızı da altüst etti. Medyanın, bilgi akışı ve fikir oluşum sürecini tek başına kontrol edemediği bir dönemdeyiz.”

Ferhat Boratav;hayatın her alanında büyük dönüşümler gerçekleştiren teknoloji en çok iletişim sektörünü etkiliyor. Türkiye’de dünyadaki kadar güçlü bir değişimin olmadığını, ancak gelişmelerin yakın zamanda Türkiye’yi de dönüştüreceğini belirten Ferhat Boratav, gerçek bir iletişim devrimi için öncelikle zihinsel değişimin gerçekleştirilmesi gerektiğini söylüyor. Uzun yıllar boyunca CNN Türk’te genel yayın yönetmenliği yapan Ferhat Boratav, günü en yakından takip eden kişi olmasının yanı sıra aynı zamanda bir tarihçi. Tarihi bugünle buluşturan analizleriyle dikkat çeken Boratav, “İletişim ve Biz Türkler” başlıklarında aranan bir konuşmacı.

“Organ bağışı” gündemimize yeni giren, çok da rahat olmadığımız bir konu; eğitime bağlı olarak daha yakın durduğumuz yeni bir başlık. Mesleki çalışmalarında bu özel konuda ciddi bir deneyime sahip olan Boratav, organ bağışı konusunda pek çok sosyal sorumluluk kampanyasına da hayat verdi. Boratav, organ bağışı konusundaki deneyimlerini ayrı bir konuşma konusu olarak dinleyicilerle paylaşıyor.

Ferhat Boratav kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünü bitirdi. Fransa’da Grenoble Üniversitesi’nde “Türk Göçmen İşçiler” üzerine master yaptı. Medya macerası Nokta dergisinde başladı. Londra’da BBC Türkçe Yayınlar Servisi’nde yapımcı, sunucu ve radyo habercisi olarak çalıştı. Türkiye’ye dönüşünde kısa süre bir televizyon yapım şirketinde çalıştı. Daha sonra haberciliğe geri dönen Boratav, ATV Haber’de yöneticilik, CNN TÜRK Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Üniversite yıllarında uğraştığı tiyatroyu ve Fransa yıllarında yaptığı aşçılığı kariyerinin önemli halkaları olarak görüyor.