Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

 “Teknoloji, iletişim anlayışımızı da hayal dünyamızı da altüst etti. Medyanın bilgi akışını, fikir oluşum sürecini tek başına kontrol edemediği bir dönemdeyiz.”

Ferhat Boratav, CNNTürk Genel Yayın Yönetmeni. CNN, televizyonculuk ve habercilik anlayışımızı değiştiren televizyon kanalı. Böyle bir iletişim aracının başında olunca, dünya avucunuzun içine giriyor. Boratav günü en yakından takip eden kişi olmasının yanı sıra bir tarihçi. Tarihi bugünle buluşturan analizleriyle dikkat çeken Boratav, iletişim ve Biz Türkler başlıklarında aranan konuşmacı.

Hayatın her alanında büyük dönüşümler gerçekleştiren teknoloji en çok iletişim sektörünü etkiliyor. Türkiye’de dünyadaki kadar güçlü bir değişimin olmadığını, ancak gelişmelerin yakın zamanda Türkiye’yi de dönüştüreceğini belirten Boratav, gerçek bir iletişim devrimi için öncelikle zihinsel değişim olması gerektiğini söylüyor. 

“Organ bağışı” gündemimize yeni giren, çok da rahat olmadığımız bir konu; eğitime bağlı olarak daha yakın durduğumuz yeni bir başlık. Mesleki çalışmalarında bu özel konuda ciddi deneyime sahip Boratav, sosyal sorumluluk kampanyası olarak organ bağışını değişik kereler kurgulayıp, başarılı projelere imza attı. Boratav, organ bağışı konusundaki deneyimlerini ayrı bir konuşma konusu olarak paylaşıyor.

Ferhat Boratav kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünü bitirdi. Fransa’da Grenoble Üniversitesi’nde “Türk Göçmen İşçiler” üzerine master yaptı. Medya macerası Nokta dergisinde başladı. Londra’da BBC Türkçe Yayınlar Servisi’nde yapımcı, sunucu ve radyo habercisi olarak çalıştı. Türkiye’ye dönüşünde kısa süre bir televizyon yapım şirketinde çalıştı. Daha sonra haberciliğe geri dönen Boratav, ATV Haber’de yöneticilik, CNN TÜRK Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Halen yayın danışmanı olarak görev alıyor. Üniversitede uğraştığı tiyatroyu ve Fransa yıllarında yaptığı aşçılığı kariyerinin önemli halkaları olarak görüyor.