Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

 “Evrende, doğada olan birtakım güçleri kontrol edebilme gücünü ve yöntemlerini bize fengshui öğretiyor.”

“Yaşama İstediğiniz Yönü Vermenin Anahtarı Elinizde”

Ferda Ünsal, Uzakdoğu felsefesi olarak bildiğimiz Feng Shui’nin ülkemizdeki önemli temsilcisi. Feng Shui’nin hayatın pek çok farklı alanında uygulanabileceğini gösteren Ünsal’a göre mutlu ilişkiler kurmak, beklentilerimize ulaşmak, bolluk içinde yaşamak, sağlıklı ve huzurlu olmak, çocuklarımızı neşeli ve başarılı görmek, bu yöntemi kullandığımızda rüya olmaktan çıkar.

“Feng Shui, yaşamın sunduğu tüm nimetlerden payımıza düşen maksimum faydayı elde etmek için, kendi doğamıza dönmek, yaradılışımızdan getirdiğimiz özelliklerimizi keşfetmek ve bunları geliştirecek bize en uygun mekanları hazırlamak için rehberlik eden kadim bir Uzakdoğu öğretisidir. Doğada var olan evrensel yaşam enerjisini, yaşadığımız mekanlarda harekete geçirmenin yöntemlerini gösterir.

“Yaşam bir yoldur ve Feng Shui bu yolda alacağımız kararlardan biridir”

Doğanın bir parçası olan insan, yaşadığı mekanda da doğadaki denge ve uyumu arar. İnsan ve mekan uyumsuzluğu, hayatımızı olumsuz yönde etkiler. Beş bin yıllık geçmişi olan Feng Shui öğretisi, insanın varoluş özelliklerine uygun yaşam alanlarını düzenleme yöntemidir. Böylece daha sağlıklı yaşar, mutlu ilişkiler kurar, kendimizi geliştirir, kariyer beklentilerimize ulaşır ve kazancımızı artırabiliriz.

“2008, kötü olacak” dedi, oldu

Feng Shui felsefesine göre 2008, “fare yılı”ydı. Fare yılının bilançosu ağır oldu. Ünsal 2008’i finansçılardan önce zorluklarla tanımladı. Feng Shui öğretisine göre hayatın belli aralıklarla tekrar ettiğine dikkat çeken Ünsal, 2008’i şöyle öngörmüştü: “Borsa, eğlence sektörü, madencilik ve emlak sektörlerinde hasat toplama yılı olacak. Ancak denizcilik, bankacılık, ulaşım ve inşaat sektörleri için de zor bir yıl olacak. Dünyada uluslararası ve politik çalkantıları da beraberinde getirecek.”

Ferda Ünsal kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezuniyetini takiben, Kanada’da tekstil mümessilliği yaparak profesyonel iş hayatına adım atan Ünsal, 1987 yılında eşinin işi sebebiyle Uzakdoğu’ya yelken açtı.

11 yıl yaşadığı Malezya’da tanıştığı fengshui öğretisinin kendi yaşamındaki olumlu sonuçlarını görünce bu öğretiyi bir yaşam tarzı olarak benimsedi.

1992’de Feng Shui Center of Excellence’ta eğitim alarak başladığı çalışmalarını Master Academy of ChineseMetaphysics’teki eğitimlerle destekledi. Ünsal 2000 yılında çatısı altında bugüne kadar sayısız konut, ofis, otel ve alışveriş merkezi projesine danışmanlık hizmeti verdiği Feng Shui Dünyası’nı kurdu. Türkiye’nin ilk fengshui sitesini açtı.