Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

İş, eğitim, spor alanlarındaki başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren Biçer, NLP sisteminin yanı sıra koçluk ve mentorluğun öncüsü kabul ediliyor.

İndeks Konuşmacı Ajansı Üyesi Prof. Dr. Turgay Biçer Yönetim bilimleri doktoru, Spor bilimleri uzmanı uluslararası bir eğitmen, danışman ve konuşmacı. Biçer, Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği’nin Kurucu Başkanı ve aynı zamanda Avrupa Birliği Bünyesinde bir kuruluş olan ECO- C’nin uluslararası iletişim eğitmeni. Yazarı olduğu yedi kitabın yanı sıra 12 kitaba da editörlük yapan Biçer, Türkiye’de başarı bilimi ve sistemi olarak kabul edilen NLP sisteminin yanı sıra Koçluk ve Mentorluğun öncüsü kabul ediliyor.

Türkiye’nin önde gelen kurumuna eğitim veriyor ve danışmanlık yapıyor.  

Turgay Biçer, ülke olarak kazandığımız sportif zafer ve başarıların arkasındaki önemli  isimlerden de biridir. UEFA Kupasını Kazanan Galatasaray Futbol Takımının,  2002 Dünya ve 2003’te Konfederasyon Kupasında 3. olan A Milli Futbol Takımının, Dünya Şampiyonu olan Yelken Milli Takımının, 2004 Atina Olimpiyatları’nda madalya alan Olimpik sporcuların, Koraç Kupasını Kazanan Efes Pilsen’in, Avrupa Şampiyonu olan Vakıfbank Kadın Voleybol Takımının ve alanında rekorlara imza atan birçok sporcu ve kulüplerin mentorluğunu yapmış; ayrıca süper Lig hakemlerinin ve uzun yıllar, futbol başta olmak üzere basketbol, voleybol tenis antrenörlerine spor psikolojisi, liderlik, takımdaşlık ve motivasyon konularında eğitimler vermiştir. 

Yazılı, işitsel ve görsel medyada iş, eğitim, spor alanlarındaki çalışmaları ile otorite olarak kabul edilen Biçer, TMOK başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası meslek kuruluşlarının üyesi. Avrupa ve Amerika Spor Psikologları Birliği (APA, FEBSAC), TMOK, Spor Bilimleri Derneği,  ANLP, ISCHPER bu kuruluşlardan bazıları.

Turgay Biçer, halen üniversitedeki Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekle birlikte ulusal basında bazı gazete ve dergilerde yazılar yazıyor, TV ve radyolarda mesleki alanlarda programlara katılıyor. Ayrıca iş, siyaset ve eğitim sektöründeki üst düzey yöneticilerin ve liderlerin, danışmanlığını, koçluğunu ve mentorluğunu yapıyor.

Kimdir

Uzun yıllar sporculuk ve antrenörlük kariyeri olan Biçer, 1988 – 2002 yılları arasında akademik çalışmalar için İngiltere ve Amerika’da bulundu. Daha önce Ticaret Üniversitesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans programlarında iletişim, Koçluk ve Psikoloji dersleri verdi. Halen öğretim üyesi olduğu Marmara Üniversitesi dışında, Kıbrıs’ta Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde dersler veriyor.

Biçer, TRT 2’de dört yıla yakın bir süre devam eden ve alanında rekorlara imza atan, ülkemizin yetiştirdiği değerli ve önemli insanların liderliklerini ve başarı öykülerini model alan liderlik üzerine bir program yaptı ve sundu.  Sonrasında SKYTURK 360, Radyospor ve Lig radyoda programlar yaptı ve sundu.