Tel: (0212) 347 70 70 - indeks@indeksiletisim.com
<-Geri

1992’de İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın bursuyla Londra’ya gitti. Almanya, Japonya, Fransa, ve ABD’de hükümet davetleriyle akademik seminlerlere katıldı, konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı. Dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde gazeteci olarak bulunan Çelik, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin de aralarında bulunduğu pek çok kurum ve kuruluştan mesleki çalışmaları dolayısıyla ödüller aldı. Çeşitli programlara katılmak üzere bugüne kadar 8 kez Japonya’ya gitti. Türkiye’deki az sayıda Japonya uzmanından biridir.

1997’den beri Posta gazetesinde köşe yazarı, son 7 yıldır gazetenin Ankara Temsilciliği görevini de yürütüyor. 3 yıl boyunca Habertürk Televizyonu’nda ‘Weekend’ isimli hafta sonu kuşağını hazırlayıp sundu. Şubat 2008’den itibaren ağırlıklı olarak Kanal 24’te ağırlıklı olarak kültür sanat içerikli “Hafta Sonu Moderatörü” olarak sabah kuşağını hazırlayıp sundu. Beyaz TV’de “Basın Kulisi” programına yorumcu olarak katkı sağladı.

Fidel Castro, Papa 16. Benediktus ve Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos’un da aralarında bulunduğu dünya liderleriyle röportajlar yaptı. Sadece Türkiye’de yaşayan Rum, Ermeni ve Yahudi azınlıklarla ilgili olarak değil tüm dünyada inançlar arası diyalogun ve kültürel ve siyasal etkileşimin önemine ve geliştirilmesine yönelik yazılar kaleme alan bir gazeteci, Hıristiyanlık teolojisi ve “ekümenik diyalog” konusunda uzmandır.

Her pazar akşamüstü 16.00’da TRT 3 Radyosunda kendisinin hazırlayıp sunduğu “Tren Yolculuğu” programı ile dinleyicilerine ulaşmaya devam etmektedir. Klasik müzikten, günümüz popüler müziğine, büyük bir ses - müzik arşivine sahip olan ve trenler ile uçaklardan, otomobillere kadar çok çeşitli ilgi alanları bulunan Çelik, aynı zamanda dünya çapında tanınmış bir otomobil eleştirmeni ve “Posta” gazetesinde çarşamba günleri otomobille ilgili köşe yazıları yazmakta.

Aynı zamanda bir seslendirme sanatçısı olan, çeşitli program ve TV yayınları için seslendirmeler yapan Çelik, CNN TÜRK’te “Parametre” programına haftanın dört günü yorumcu olarak katılıyor. Hafta Sonu Keyfi programı, Hakan Çelik sunumu ile CNN TÜRK ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor.